Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem multiboot

Používám na PC 2 operační systémy Win XP. Měl jsem je na 2 discích SATA. Na prvním disku byly 2 partišny (systém + data), na druhém disku systém2 + data. Teď jsem koupil jeden větší SATA disk a potřeboval jsem to přenést na něj. K přenosu kopií jsem použil Acronis. Nedaří se mi ale aktivovat 2. systém. (zřejmě jsou tam v původním obraze zaznamenané odkazy, které teď neplatí a navíc mám teď i jednotlivé partišny označené jinými písmeny a nejde mi to přejmenovat). Acronis, který jsem pro zavádění jednotlivých OS používal, mi ten 2. systém nenajde. Zkoušel jsem klasický multiboot zavaděč, ale nevím, jak upravit v boot.ini parametry rdisk, disk, partition atd. Nemusím něco udělat s MBR?

nevím jestli ty systémy předtím fungovaly na svých discích oba jako c: - asi jsi používal acronis os selector. jestli jo, správný postup přesunu mohl být (postup se může lišit)

-rozdělit si disk na předpokládané primary oddíly pro xp, velký kus pro data (třeba extended disk), a na konci disku malý kousek fat16 pro nějaký os selector
-jeden systém přenést do 1. partition (primary),
-příkazem fixmbr z boot cd xp opravit mbr disku (nový disk neměl žádný obsah)
-zas trueimagem nebo co používáš přenést druhé xp do další primární oblasti

(i když by teď šlo zeditovat společný "multi"boot.ini prvního oddílu, druhá xp díky konfliktu písmen stejně nepojedou:

[boot loader]
timeout=11
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="prvni Windows XP co jedou" /noexecute=optin /fastdetect
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(2)\WINDOWS="druhe Windows XP co nepojedou" /noexecute=optin /fastdetect

rdisk = fyzické disky s číslováním od 0, partition = číslování od 1,
ale při volbě přes externí boot manager už nemá timeout význam)

-opravit na rozumný boot.ini druhých win - může být stejný jako první, jen s default=...partition(2)
-nainstalovat os selector, nechat nadetekovat oboje windows, nastavit že při běhu druhých nemá být první oddíl viditelný
-restart a kontrolovat co to udělá

jakmile windows jednou díky nepovedému řazení disků naběhnou se špatným písmenem, je lepší je smazat a nainstalovat znova. i když něco samy opraví pomocí systémových proměnných, jinde v registrech mají natvrdo uvedeno původní C:, a u program files je to pravidlem - tyto xp už nikdy nebudou dobře fungovat.