Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ubuntu - jak prodloužit boot? (kvůli načtení fw dvb karty.)

Problem - novy stroj s aktulnim ubuntu (pouze server s dvblastem, vlc a apache pro spusteni streamu do site) a stara PCI DVB karta. Na starem PC to bylo OK, novy ale nabiha prilis rychle - karta si nestihne nacist firmware z /lib/firmware driv nez se spusti dvblast a jak si na ni neco "sahne" bez nej zustane "mrtva". Jde nejak jednoduse pozastavit na par vterin boot po detekci hw a nacteni ovladacu? Nebo teda - o neco opozdit spusteni app ktere chci aby pri bootu nabehli.

Sorry za mozna hloupy dotaz, v linuxu jsem laik.

těch možností je spousta, včetně integrace načtení modulu rovnou v init skriptu..

edit: já osobně raději radím ponechat initramfs co možná nejméně modifikovaný, aby v případě potřeby vždy fungovala možnost např. provést fsck, bez ohledu na (případné) riziko nějakého coredumpu nebo dokonce kernelového panice. :-)

Hm, tak jsem to jen nejak postrachal v /init.d/dvblast:

do_start() {
        sleep 8 &&
    if [ ! -d $PIDDIR ]; then
        mkdir -p $PIDDIR
    fi
    chown $DAEMONUSER ...atd.atd...

a snad teda OK:

[   13.340276] DVB: registering new adapter (saa7133[0])
[   13.340278] DVB: registering adapter 1 frontend 0 (Philips TDA10046H DVB-T)...
[   13.580195] tda1004x: setting up plls for 48MHz sampling clock
[   14.064063] tda1004x: found firmware revision 29 -- ok