Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučení PC křesla?

Ahoj, potřeboval bych poradit s výběrem křesla k počítači. Moje poslední křeslo bylo z IKE-i (nebo něčeho podobného) za tři tisíce a po dvou letech se na tom nedá sedět: rozvrzané, žádná funkce nefunguje (houpání/nehoupání, výšková nastavitelnost, opěrátka se viklají...)
U počítače sedím několik hodin denně, takže by křeslo mělo být "ergonomické". Prostě abych si neničil záda, ale zároveň aby se na tom dalo pohodlně sedět. Všude na internetu je obrovská nabídka a spousta prodejen nabízí osobní vyzkoušení, ale během pár minut nepoznám, jak se mi na židli bude sedět celý den. Jak se mi na ní bude sedět celý den po dvou letech každodenního používání. Proto se tedy ptám na vaše zkušenosti, rady a doporučení. Cenově bych se chtěl dostat někde kolem 5-6 tisíc, ale pokud by jste mě opravdu dokázali přesvědčit, že něco dražšího opravdu stojí za to a vydrží dlouho, tak by to asi nebyl problém. Děkuji předem.

Ahoj, tak jsme se konečně přestěhovali a židle dorazila. Musím říct, že jsem od toho čekal víc: Jedna područka se celkem dost vikle (všechno je správně pořádně dotaženo) a vůbec nemůžu přijít na to, jak nastavit hlavovou opěrku. Neskutečně mi překáží - mám ji vysunutou nahoru úplně na max, ale přitom mi jakoby leží na ramenou a krku. Sedím už tak hodinu a už mě z toho začíná bolet v horní části zad. Je možné, že bych byl moc vysoký (mám 187 cm)?

Nejdůležitějším parametrem je nosnost křesla - čím více, tím lépe. Na křesla s nosností do 100 kg rovnou zapomeň, tam je hodně plastů a tenké plíšky, takže po dvou letech se opravdu všechno rozvrže nebo rovnou popraská (i když vážíš třeba jen 80 kg či méně) a může se vyhodit. Doporučuji vybrat křeslo s nosností minimálně 130 kg, tam už je konstrukce mnohem pevnější a ani 120-kilový chlap je jen tak nerozvrže.
Dalším důležitým parametrem je potahový materiál - kůži nebo koženku taky vůbec neuvažuj; látkovej potah není špatnej, síťovanej taky ne, ale dle mně je absolutně nejlepší potah z mikrovlákna - v létě se v něm nepotíš, nepřilepíš se na něj ani když si do něj sedneš nahej a v zimě naopak krásně hřeje.
Mám doma právě křeslo s nosností 130 kg a s potahem z nikrovlákna už téměř 10 let a fakt paráda. Koupil jsem je v jedný místní prodejně nábytku, měli tam jedinej kus právě s tím mikrovláknem a okamžitě po dosednutí jsem věděl, že nic jinýho nechci. Stálo tuším něco přes pět táců. Vypadá nějak takto, ale není to ono, ani tehdy jsem jej nikde na internetu nenašel.
A opravdu si běž křesla vyzkoušet - to, že se Ti v něm sedí špatně, jseš schopnej poznat už za malou chvíli. Ihned tak poznáš, zda vyhovuje výška a jak se dá nastavit, jaká je hloubka posezu (abys nebyl moc zabořenej nebo naopak neměl konec sedáku v půli stehen), jak je (ne)přijemnej materiál (fakt zkus to mikrovlákno!), atd. atd. Moje zkušenost je taková, že pokud Ti během půl minuty sezení na křesle nic nevadí, bude se Ti v něm sedět dobře i deset hodin denně.

Jojo. Pokud neumíš všemi deseti, tak by se nic nenapsal. By jsi si musel ještě vymyslet nějak uchycení klávesnice, aby si na ní viděl. Je to hodně o zvyku. Jak pustím kámoše, tak třeba střílečky jsou schopní hrát normálně. Na gamepadu taky. Ale nic pohodlně nenapíšou. Jednou rukou drží klávesnici ve vzduchu a druhou píšou - honě neefektivní.

(Měl jsem i opačnou verzi (obrazek - monitor_dole) taky použitelné na bolavé záda, ale nakonec mi vyhovuje spíš monitor nahoře. )

Vejdem se tu v pohodě i tři, když hrajem třeba Trials Evolution. A taky se můžu s přítelkyní pohodlně dívat na filmy.

Dobrý den, pokud sedíte více než 6 hodin denně, zvažte koupi opravdu kvalitní židle, která s sebou sice nese vyšší cenu, ale nákup další nové židle nebudete muset několik let řešit. My vyrábíme kvalitní české zdravotní židle Pokud máte zájem o placenou reklamu, nahoře je ceník. (karel)
Přeji šťastnou ruku při výběru.