Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC sestava do 50t

Dobrý večer všem,
vzhledem k tomu, že mi nabídka hotových PC dle mých požadavků přišla slabá rozhodl jsem zkusit skládat za cenu vyššího poklesu stavu účtu a zvýšení tepové frekvence. Nejblíže byl Dell XPS D-8700-N3-703, Alza NVIDIA Little Monster Reloaded Lvl 4 a pak jeden ASUS M70AD. Použití 20% hry, 20% práce s videi a zvukem, zbytek kancl diving a čumění na filmy co vysype střižna ve full HD. O co mi jde mimo řešení železa je hlavně zálohování. Ponaučen tím, že mi zdechly 3HDD během 3 měsíců (taky musím řešit záchranu dat). Idea je slušné PC a Synology 1513 s plnou zálohou dat i systému.

deska Gigabyte Z97
procesor Core i7 4790 3,6GHz (raději 4GHz)
16 GB Ram DDR3 1600MHz (raději 32GB)
500GB SSD Kingston
1-2x 1-2TB Western digital RED (alternativně jen Seagate)
grafika karta AMD R9 280x nebo lépe GTX 980
zdroj Forton - 80 gold - 750W (možná slabší)
OS W7 (8 mne děsí)

Co tam ještě potřebuji je čtečka na karty, hdmi, usb 3.0, kvalitní skříň a najít slušný 24-28" IPS monitor (ten + záloha nad rámec sestavy). CAD, photoshop aj. nepoužívám. Stavět to musí někdo jinej - vysavač už máme. Předem všem zasvěceným moc děkuji za pomoc (opravdu).

Moc děkuji za inspirativní doporučení. Dost mne po přečtení této sestavy napovědělo i inspirovalo. Speciálně procesor, grafika, chladič. U zdroje se trochu klaním k Fortronu 750W, protože ve 3 posledních PC mne nikdy nezradil. HDD jsem si ještě zkusmo prohodil za Seagate Enterprise 2TB, 128MB, SATAIII a SSD si vezmu větší. Nicméně už ta sestava dostává konkrétní obrysy a jsem na 42tis. Moc díky

Ještě jsem to trochu poladil a cena lehce povyskočila, ale vypadlo z toho tohle:

deska: Gigabyte GA-X99-UD4
procesor: Intel Core i7-5820K
disky: Intel 530 480GB SSD + Seagate Enterprise 2TB, 128MB, SATAIII
zdroj: Seasonic S12G-650 650W
grafika: SAPPHIRE R9 290X TRI-X OC
ram: Crucial 16GB KIT DDR4 2133MHz CL16 Dual Ranked
chlazení: NOCTUA NH-D15

Nějaké slabé nebo zbytečně silné místa? Děkuji moc za komentáře

Takže poslední stav a pomalu se chystám na akci. Zdá se to OK?

deska: ASUS X99-DELUXE
procesor: Intel Core i7-5820K
disky: Intel 530 240GB SSD bulk + Seagate SV35 2000GB
zdroj: CoolerMaster Vanquard Gold Series 850W Modular
grafika: GIGABYTE N980WF3OC-4GD
RAM: CRUCIAL Ballistix Sport 16GB (2x8GB) DDR4 2400 CL16
chlazení: NOCTUA NH-D15

Tak chladit lip nebude kvůli jednomu ventilátoru navíc zdroj bych bral ten Gold delaj i modular, ale tenhle bohatě stačí , Asus je dražší ,ale taky lip zpracována kovovém kryt místo plastu a zřejmě i kvalitnější osazeni projed si komenty na CZC od majitelů.

Jinak Coolemaster Master zdroje nevyrábí na rozdíl od toho SS Japan.

Takže takhle jsem cca 25-30% přes no... teď už jen sehnat rozumné ceny. Moc děkuji za pomoc

deska: ASUS X99-DELUXE
procesor: Intel Core i7-5820K
disky: Intel 530 240GB SSD bulk + Seagate SV35 2000GB
zdroj: Seasonic X-750 750W
grafika: ASUS STRIX-GTX980-DC2OC-4GD5
RAM: CRUCIAL Ballistix Sport 16GB (2x8GB) DDR4 2400 CL16
chlazení: NOCTUA NH-D15