Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vykon procesoru VIA

Dobry den, jeste jeden informacni dotaz
Chtel bych pouzit tuhle desku http://www.via.com.tw/en/products/mainboards/mother boards.jsp?motherboard_id=399 jako terminal server pro 3-5 klientu. Naraz by bezeli mozna tri. Vyuziti na klientech internet, posta, fotky, jednoduche hry ( karty a spol, nejravejsi bude asi Open TransporTycoon Delux ) ale bohuzel i video stream televize ( ze site, 3-5 Mbit stream MPEG2 ). System hodlam teprve testovat ( samozrejme koupe zakladni desky az po testovani ), ale kazdopadne by to mel byt www.ltsp.org. Nedoporucujte prosim moderni procesory pro klasicka PC, spotrebu limituji 50W a to splnuje uz jen mobilni procesory. Nejak mi leze krkem neustale zvysovani spotreby architektury intel, kdyz jsou technologie, ktere maji o malo nizsi vykon s velmi mensi spotrebou. Je mi proti srsti pocitac, kteremu nestaci 350W zdroj.
Diky vsem za zkusenosti.

Já sedím celé dny za CN10000, která řadě EN není nijak zvlášť vzdálena, a nemohu si stěžovat. Ale netroufám si odhadnout, zda by to zvládlo (i když uvážím EN15000) zmíněné nasazení. Spíše bych řekl že s bídou. Zkušenosti však chybí. Já to používám jen jako koncovou stanici a navíc jedu na Windows XP. Takže jsem ti mnoho nepomohl. :-/

na desku = procesor, deska, pamet.. i kdyz disk tam pouziju asi IDE flashdisk 4GB a zbytek pujde po siti, takze zadna vetsi spotreba ... nasel jsem nejake embedded zakladni desky pro Mobilni procesory Core 2 duo ( ty jsou ale dost drahe ) a pro Pentium M.. u tech cenu zjistuju. Myslim ze pentium M 1,8 s 2GB RAM uz by mohlo mi slusny vykon.

souhlasim, ale ne "normalni" desktop desku pro mobilni procesory, ale embedded. Bohuzel na zakladnich deskach pro pc je hrozne moc zbytecnosti a vyrobci se se spotrebou moc neprdi. Nahledl jsem do manualu jedne takove ( DFI ) a prekvapil me pozadavak na zdroj.. jen pro desku 150W minimum, s nadupanou grafikou a podobne 250 W.. to se moc nelisi od beznych desek pro stolni PC, uplne to zahazuje vyhodu mobilnich procesoru. Jako disk tam prijde 4GB IDE flash disk.

Kontron 986 umi uz Core 2 duo, podle jejich testu ( coz nemusi byt vzdy duveryhodne ) ma pri 3Dmarku + CPU burn s 2GHz Core 2 duo 40W, coz je velmi sympaticke. Jo jo, presne ta cena.. mam tu cenik primo od Kontronu a tam ceny zacinaji na 193 Euro, a konci nekde u 250 Euro. Jde o to, jestli je to s dani ( pokud neco takoveho v nemecku existuje ) nebo to je uz cena konecna.. Co se cen tyce, tak ty urcuje objem vyroby a trh. Bohuzel, vetsina lidi a vyrobcu nema zajem o alterantivni reseni. Jim nevadi 500W stroj pod stolem :-(.. A zivodni prostredi jde ho haje :.(

Bohuzel, vetsina lidi a vyrobcu nema zajem o alterantivni reseni. Jim nevadi 500W stroj pod stolem .. A zivodni prostredi jde ho haje

Taky jsem se zdravě na*ral a řekl si tak takhle ne! Teď strávím 99% času na systému, jehož spotřeba se pohybuje kolem 20W. A jen kroutím hlavou nad dotazy typu "Bude stačit 550W zdroj?". Články o tisíciwatových zdrojích raději ani komentovat nebudu. Každopádně sehrály nemalou roli v mém rozhodování.

proto chci doma udelat ten terminal server, do ruznych casti domu... terminaly mi poslal kamarad nejake vyrazene ( amd geode asi, ale tam vykon nehraje roli, to taha vsehno server ) a ke kazdemu je zdroj 5V 2A ;-) takze tak 8W pocitam. Ted k tomu hledam vhodny server. Kdyz uz jsem u nizke spotreby, velice slibnym byl projekt Transmeta Effeceon, ale bohuzel skoncil na nezajmu vyrobcu. Proste mel nizsi vykon nez top intel ( ale taky 10W spotrebu procesoru ). Architektura ma navrch bohuzel diky tomu, ze Win nejsou portabilni na jine architektury a ony musi emulovat Intel, aby system bezel s Windows. Coz jim ovsem bere cast vykonu. Unixove systemy neobsahuji prastare Asemblerove jadro DOSU a kdyz pro danou architekturu existuje C kompiler, je mozne tam skompilovat i cely system. No, zkusim pisnout do nemec, jestli ty ceny jsou skutecne konecne.

Pro anarchista: zkousel's ten TV-Out? Ja "tadydydle" Unichromy neznam, tak me zajima, jestli je TVO aktivni hned po startu a jestli je v ovladacich (XP) pamatovano na kalibraci (rozmer, poloha) obrazu na TV. Planuju postavit nejaky vzorek samohrajky (vznosne HTPC) s CN13000, ale o TVO se moc podrobnosti nevyskytuje.

TV-Out na vsech techhle S3 byl dost tragickej, mel jsem jedno z prvnich XPC a tam byl spis jenom pro okrasu, v realu k tomu ale nebyly fungujici ovladace a pri zapnuti TV-Out jsi mel asi padesatiprocentni sanci, ze Windows nespadnou :-) Ale uz to je par let, mozna se chlapci pochlapili...

No mám pocit, že TV-out na řadě CN nerozjel snad nikdo. Hrál jsem si s tim, zkoušel všechny kombinace v BIOSu, ale nevyhrál jsem. Stejné zkušenosti najdeš i v diskusích různě po netu. Ale přiznám se bez mučení, že jsem neměl velkou motivaci, tak jsem hledání řešení brzo vzdal. Jako grafiku ani nepoužívám integrovanou S3 (obraz ucházející jen do 75Hz) a mám tam Radeon 7000. Kupodivu vyrobenej 2006 (má i DVI výstup). :)

no, do meho "HTPC" :-D rozhodne patri GeexBox a nevim, proc bych degradoval kvalitu pripojenim k televizi. LCD to samozrejme jisti. Jedine v pripade, ze bych chtel vice jak 20", uvazoval bych o TV, ale tam uz pak konkuruji docela projektory, zvlast kdyz si ho muzu udelat DIY (do it yourself ).

Mám CN13000 doma,
přímo v Boisu si navolíš zda chceš CRT+TV.
Od startu pc do najetí Windows už se vše posílá na
Composite výstup.
Jakmile nainstaluješ ovladače Unichrome, můžes roztahovat obraz
po několika krocí, dokonce i ho lze posouvat do všech stran.