Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vykon procesoru VIA

Dobry den, jeste jeden informacni dotaz
Chtel bych pouzit tuhle desku http://www.via.com.tw/en/products/mainboards/mother boards.jsp?motherboard_id=399 jako terminal server pro 3-5 klientu. Naraz by bezeli mozna tri. Vyuziti na klientech internet, posta, fotky, jednoduche hry ( karty a spol, nejravejsi bude asi Open TransporTycoon Delux ) ale bohuzel i video stream televize ( ze site, 3-5 Mbit stream MPEG2 ). System hodlam teprve testovat ( samozrejme koupe zakladni desky az po testovani ), ale kazdopadne by to mel byt www.ltsp.org. Nedoporucujte prosim moderni procesory pro klasicka PC, spotrebu limituji 50W a to splnuje uz jen mobilni procesory. Nejak mi leze krkem neustale zvysovani spotreby architektury intel, kdyz jsou technologie, ktere maji o malo nizsi vykon s velmi mensi spotrebou. Je mi proti srsti pocitac, kteremu nestaci 350W zdroj.
Diky vsem za zkusenosti.

Pro anarchista: zkousel's ten TV-Out? Ja "tadydydle" Unichromy neznam, tak me zajima, jestli je TVO aktivni hned po startu a jestli je v ovladacich (XP) pamatovano na kalibraci (rozmer, poloha) obrazu na TV. Planuju postavit nejaky vzorek samohrajky (vznosne HTPC) s CN13000, ale o TVO se moc podrobnosti nevyskytuje.

Mám CN13000 doma,
přímo v Boisu si navolíš zda chceš CRT+TV.
Od startu pc do najetí Windows už se vše posílá na
Composite výstup.
Jakmile nainstaluješ ovladače Unichrome, můžes roztahovat obraz
po několika krocí, dokonce i ho lze posouvat do všech stran.