Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Lze přehrát systém na jiný disk?

Zdravím, mám dotaz. V pc mám už velmi starý disk a občas už vykazuje chyby je možné když si připojím ještě jeden překopírovat celý system. disk na disk nový? a potom jen odpojit starý abych nemusel instalovat znovu system?. Děkuji za odpovědi

Mrknu na to instalaci samozřejmě zvládnu ale ten čas. Moc se mi nechce ale přemíšlel jsem o linuxu je to starší pc ale nemám s tím žádné zkušenosti. Jak se instaluje sys. ovladače asi budou na stejný způsob ale je to pro mě prostě neznámá.

Já bych to řešil takto:
Předpokládám, že máš PC a nerozdělený disk.
1-Kup nový disk o polovinu větší než starý (třeba 500<750) nebo jednou tak velký.
2-Stáhni si a nainstaluj Acronis True Image CZ.
3-Pomůcka, CrystalDiskInfo
Nový disk rozděl ve "Správce disků" na dva oddíly č.1 a č.2. (č.2 bude menší
a to polovina starého zálohování komprimuje, proto menší).
Nebudeš klonovat (ve zkušební době ani nejde), ale zálohovat diskový oddíl C:/ na nový disk oddíl č.2.
Potom provedeš obnovu provedené zálohy na č.1. Nakonec odpoj starý disk-nutné a datovou kšadu přendej na nový disk.