Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak opravit poškozená Windows 8.1 Pro

Měl jsem problém, který jsem řešil na zdejší Poradně na stránce 5NNJB9
Protože se nenašlo žádné řešení, hledal jsem je na stránkách MS. Tam bylo uvedeno, že takovéto příznaky systém vykazuje, když jsou některé jeho soubory poškozené. Vzhledem ke skutečnosti, že si z historických důvodů nemohu dovolit svá Windows přeinstalovat, musím dále pátrat po možnosti opravy.

Předesílám, že jsem Windows v nouzovém režimu zkontroloval na viry i malware a kromě jedné údajně zavirované aplikace z Nirsoftu :-) nebyl nalezen ani jeden problém. Rovněž v prohlížeči událostí se mi nezobrazují žádné chyby. Všechny aplikace na mém počítači pracují naprosto spolehlivě (s výjimkou těch, které spouštím přes šém).

Takže jsem podle návodu MS provedl následující příkazy s těmito výsledky:

sfc /scannow
Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them. Details are included in the CBS.Log %WinDir%\Logs\CBS\CBS.log.

Dism /Online /Cleanup-Image /( ScanHealth + CheckHealth)
No component store corruption detected. The operation completed successfully.

Dism /Online /Cleanup-Image /RestoreHealth
The restore operation completed successfully. The component store corruption was repaired. The operation completed successfully.

Prohlídkou CBS.log jsem následně zjistil, že tento považuje za chybějící následující soubory umístěné ve složkách, které se nacházejí jednak v \windows\WinSfx a jednak jsou tyto soubory obsaženy v \windows\system32:

dxtrans.dll, ie4uinit.exe, ieapfltr.dll, ieframe.dll, inetcomm.dll, jscript9.dll, msfeeds.dll, mshtmled.dll, wininet.dll

Všechny tyto soubory ve složce …\system32 jsem podle návodu MS nahradil ručně těmi z \WinSxS, (včetně úspěšného zaregistrování prostřednictvím regsvr32), ale nepomohlo to.

Pak jsem se na dotyčné soubory podíval blíže a zjistil jsem, že všechny jsou stejné verze (11.0.9600.17496 ), mají stejný datum instalace 24.11.2014 a byly nainstalovány jednoho dne (9.1.2014). To číslo verze je však zvláštní, protože v adresáři \WinSFX jsou umístěny ve složce, jejíž jméno obsahuje číslo verze 11.0.9600.17498.

Následně jsem odinstaloval všechny aktualizace z 9.1.2014, což se mi povedlo celkem v 10 případech z 11. Shora uvedený problém se však projevoval jak po této odinstalaci, tak i po novém provedení Windows Update.

Takže teď už jsem v situaci, kdy jako prostý BFU nevím jak dál a prosím tedy o případné nakopnutí dalším směrem.

I kdyby se to nevyřešilo, chtěl bych požádat trpělivého čtenáře, který to dočetl až sem a jenž provádí pravidelné aktualizace českých Windows 8.1 Pro, zda by se mi nepodíval, jaké verze jsou jeho soubory dxtrans.dll, ie4uinit.exe, ieapfltr.dll, ieframe.dll, inetcomm.dll, jscript9.dll, msfeeds.dll, mshtmled.dll, wininet.dll.

Předem díky.

A ktory konkretne problem vlastne stale riesis? V povodnom dotaze mas posahane indexy, treba ich uplne rebuildnut, pripadne nastavit aj ktore zlozky sa maju indexovat, alebo neviem co mas momentalne za problem. Ta bitova kopie ti funguje? (z ovl.panelov - historia suborov)

Co sa tyka tych "poskodenych" suborov, co presne pise v log teraz ked urobis znova sfc /scannow ? A aj uplne presne skopiruj co za chybu sa tam o nich pise

To indexování už po tvojí instruktáži pracuje bez závad, ale samotný problém popsaný v mém minulém příspěvku se opravou indexování neodstranil. Když chci spustit jakoukoli aplikaci přes Hledání v šému, zobrazí se mi chybová hláška "K souboru není přidružen program, který by mohl tuto akci provést; vytvořte přidružení pomocí ovládacího panelu Výchozí programy...."

Na stránkách MS navíc píšou, že toto je projev poškozených souborů Windows a tomu také nasvědčuje ten mnou citovaný výpis logu CBS.log

Ten výsledek sfc /scannow jsem už sice napsal, ale zopakuji ho znova: "Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them. Details are included in the CBS.Log %WinDir%\Logs\CBS\CBS.log."

Samotné chyby jsou popsány v CBS.log, který ale má přes 1 MB. Dá se z něj ale prostřednictvím \system32\findstr.exe extrahovat popis chyb, konkrétně v mém případě podstatná část popisu vypadá takto:

1) dxtrans.dll Microsoft-Windows-IE-DirectXTransforms, Version = 11.0.9600.17498 {l:8 b:31bf3856ad364e35}
2) ie4uinit.exe Microsoft-Windows-IE-Setup-Support, Version = 11.0.9600.17498 {l:8 b:31bf3856ad364e35}
3) ieapfltr.dll Microsoft-Windows-IE-AntiPhishFilter, Version = 11.0.9600.17498 {l:8 b:31bf3856ad364e35}
4) ieframe.dll Microsoft-Windows-ieframe, Version = 11.0.9600.17498, pA = PROCES{l:8 b:31bf3856ad364e35}
5) inetcomm.dll Microsoft-Windows-Mail-Comm-DLL, Version = 6.3.9600.17498 {l:8 b:31bf3856ad364e35}
6) jscript9.dll Microsoft-Windows-Scripting-JScript9, Version = 11.0.9600.17498 {l:8 b:31bf3856ad364e35}
7) msfeeds.dll Microsoft-Windows-IE-Feeds-Platform, Version = 11.0.9600.17498 {l:8 b:31bf3856ad364e35}
8) mshtmled.dll Microsoft-Windows-IE-HTMLEditing, Version = 11.0.9600.17498 {l:8 b:31bf3856ad364e35}
9) wininet.dll Microsoft-Windows-IE-ClientNetworkProtocolImplemen tation, Versione = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}

Jinak celkově popis chyby vypadá takto:

2015-01-28 17:12:02, Info CSI 0000029e [SR] Cannot repair member file [l:22{11}]"dxtrans.dll Microsoft-Windows-IE-DirectXTransforms, Version = 11.0.9600.17498, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_INTEL (0), Culture neutral, VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, file is missing
nebo takto:
2015-01-28 17:17:14, Info CSI 0000050a [SR] Cannot repair member file [l:22{11}]"wininet.dll Microsoft-Windows-IE-ClientNetworkProtocolImplemen tation, Version = 11.0.9600.17498, pA = PROCESSOR_ARCHITECTURE_INTEL (0), Culture neutral, VersionScope = 1 nonSxS, PublicKeyToken = {l:8 b:31bf3856ad364e35}, Type neutral, TypeName neutral, PublicKey neutral in the store, file is missing

s tím, že první varianta je stejná u souborů č. 1-8 a druhá u č. 9.

Tak jsem se znovu podíval do Prohlížeče událostí, a vymazal všechny protokoly a následně zkusil vygenerovat svůj problém (nespouštějí se mi některé aplikace vyhledané šémem v Metru).
Pak jsem se podíval znovu do Prohlížeče a ani v jedné z jeho položek se nic neobjevilo, ani Informace.

Když jsem ale odstraňoval jiné chyby, které jsem předtím v Prohlížeči našel, tak jich byla většina způsobena tím, že adresáře dotčených aplikací nebo s nimi související klíče registru měla chybně nastavená oprávnění (zpravidla se musel jako vlastník nastavit SYSTEM).

Tak mne napadlo, jestli i u té mojí závady nebude problém v oprávněních, jenže nevím, kde bych to měl zkontrolovat.

Na druhou stranu si zase říkám, že když mi SFC hlásí „missing files“, tak by to nepostačujícími oprávněními být nemělo. Ale jak jsem říkal, všechno mám instalováno i aktualizováno řádně bez hlášení jakýchkoli systémových závad.

Ještě bych chtěl znovu poprosit, zda by se někdo nepodíval na číslo verzi aktuelně updateovaných souborů dxtrans.dll, ie4uinit.exe, ieapfltr.dll, ieframe.dll, inetcomm.dll, jscript9.dll, msfeeds.dll, mshtmled.dll a wininet.dll.