Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Windows 7 - jak spustit firefox?

V zaměstnání mám PC s Win7, ale na svém účtu mám prakticky všechno zakázané včetně toho, že jsem nucený používat IE. Není nějaký způsob jak to obejít a spustit tam třeba Firefox?
Zkoušel jsem portable verzi z flash disku, chvilku se tvářil, že to spouští, ale nic se nestalo.

IE si:
- nepamatuje potřebná hesla na všech stránkách - jen na některých
- blokuje vyskakovací okna na stránkách které potřebui k práci - musím požádat správce kdykoli když potřebuju něco přidat, nebo se stránky upraví, či změní
- některé stránky zobrazuje přinejmenším divně
- prostě je to opruz

jenomže podle toho co mi kdo radí, asi mi nic jiného nezbude.
Jsem z toho dost rozčarovaný

Hesla - to je jen dobře, že se je nepamatuje, ukládání hesel v prohlížeči (a pokud možno bez dodatečného hesla) je bezpečnostní riziko.

Vyskakovací okna - Firefox je blokuje také; pokud jsou omezená práva k nastavení IE, stejně tak by byla pravděpodobně správcem omezena i práva k nastavení Firefoxu.

Divné zobrazení - to Firefox dělá také (to ej většinou specialita firemních intranetů, které mimo IE prakticky nefungují)

Za těchto podmínek by byl Firefox stejný vopruz. ;-)

Správný postup je jednoduchý. Spočítej, kolik jsi za měsíc promarnil času nepřipraveností firemního IT na tvé pracovní požadavky (předpokládám že jsou náplní tvé práce), vyčísli to nějakou částkou, popř. procentem tvého pracovního úvazku a jdi s tím za nadřízeným. Buď ti řekne, že to je OK a že to tak je správně a že tvá práce spočívá i v čekání na IT podporu, nebo s tím něco udělá, tj. začne řešit firemní směrnice a případně způsob, jakým firemní IT funguje.

Buď rád,že to nejde instalovat. V lepším případě tě za hrubé porušení pracovní kázně jen vyhodí,ale taky ti můžou nasmahnout škody,které způsobíš třeba zavirováním sítě ze své flešky. Raději rychle utíkej od takových hloupostí.