Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem AMD Radeon R7 200

Ahoj, mám problém mám grafiku AMD Radeon R7 200 a při spuštění jakékoliv hry spadne ovladač na grafiku. Ovladače jsem zkoušel jak novější tak i starší. Někdy pomůže RESTART pc ale ovladač spadne tak či tak jednou hned klidně po restartu tak klidně cely den někdy běží normálně a na 2 den zase padá. Nějaké rady? Předem díky

R7 200 neexistuje. Takže špatně instalované ovladače (čipset, grafika), případně jiný problém.

HW problémy mohou být způsobeny zdrojem, ovšem při neznámém typu grafiky se nedá takto poradit. Nicméně R7 znamená dolní výkonové spektrum, tedy na zdroj nebývají kladeny větší požadavky.

Přesně sestava:
-MB Asrock 980DE3/U3S3 (socket AM3+),
-AMD FX4300 Vishera (4core,3.8GHz, 8MB),
-Transcend 2x4GB (DDR3 1333MHz cl9),
-ASUS Radeon R7 250 (1GB DDR3 PCI-E), bez navíc napájení
-Monitor AG Neovo skrz VGA,
-HDD se systémem - WD 500GB Sata3
-Ovládač grafiky: pro AMD Radeon R7 200 - AMD Catalyst v.14.12,
-Windows 8.1 profesional

Bios už je nejnovější update (starý dělal problémy - PC padal úplně), stejné problémy dělala deska i s jinou grafikou (Sapphire Radeon HD 5450 1GB). Ovládače na ni nejnovější.

externy disk zere 2,5W. Grafika zere kludne aj 100W. Evolve je cinska sracka

P.S> ta tvoja grafika ma TDP 65W, moze to byt zdrojom ale moze aj byt ze je nahovno (tym sa mysli vadna) aj slot alebo zakl.doska. Najprv by som skusil nejaky normalnejsi zdroj ktory ma dostatocne rezervy na 12V vetvach

Spíš si říkám, zda by problémy nezmizely po reinstalaci celého systému, protože jsem aktualizoval bios... dost se zlepšilo (úplné pády do tmy), ale ta grafika tu zlobí od samotného počátku a čistého systému, jak na Win 8.1 pro 64bit, tak na W7 pro 64bit.

Pc jsme si skládali i vybírali sami. Důvod pro koupi této desky bylo: USB3, SATA3 a zároveň ještě PATA (dnes už ji nevyužívám, ale měl jsem DVDRom a jeden HDD na PATA, už mám ale jinou mechaniku (momentálně na reklamaci, takže ani ta, ani HDD s ATA rozhraním tam teď nejsou).

Můžu vědět, který blb ten PC skládal? Je to postavené přesně z těch komponent, které nikdo soudný nechce. Dvoujádrový CPU se srandavýkonem, grafika zkriplená DD3 pamětí (řádově výkonnější DDR5 verze je dražší o stokorunu), prašivý zdroj co rád odpaluje komponenty a něco jako stabilní napájení je pro něj sci-fi.

edit: aha, "skládali jsme sami"

reálně funguje jako 2-jádro, architektura "bulldozer" sice ukáže 4 jádra, ale reálně bude fungovat jako dvoujádro. I ten výkon tomu bude odpovídat.

Celé to je o mixování pojmů "jádro/modul/hyperthreading", kdy právě tzv. modul (sestava dvou AMD jader) AMD má blízko k jádru s HT (virtuální 2 procesory či jádra) jak jej chápe Intel. Že na to jdou každý z jiné strany (technicky i marketingově), je jen technikálie, která nijak nepopírá tristní výkon AMD. (celé to píšu spíše pro tazatele, u tebe jsem naprosto přesvědčen, že tyhle věci znáš)

edit: velmi dobrý popis architektury je zde, včetně vysvětlení proč modul nelze chápat jako plnohodnotná 2 jádra: http://diit.cz/clanek/pripomenuti-mikroarchitektur y-bulldozer

ziaden program nepouziva 256bitove instrukce ptz su nekompatibilne. Predosly CPU tiez nemal 256bitove instrukce.
double ma 64bitov http://en.wikipedia.org/wiki/Double-precision_floa ting-point_format to pouzivaju programy a na to chcu instrukce :)

Konieckoncov aj v tom tvojom clanku to pise, a aj dost do detailov.

P.S. samozrejme ze nejaky specialne optimalizovany program moze vyuzivat aj nove SSE4.neco instrukcie ptz sa tym usetri nejaky ten zbytocny instrukcny cyklus navyse oproti 128bit instrukciam, ale neni to normalne bezne vyuzivane, nema vyznam o tom vobec diskutovat ptz to je vyhodne pouzivat len u specialnych algoritmov.
vseobecne tam je IMHO brzda skor ten spolocny prefetch a podobne, nie instrukce.

CPU je 4 jádrový a grafika má paměti GDDR5.
A není to jen skládačka, je to spíše upgrade, proto jsou tam části, ze starého PC - zdroj, hdd, case, ....
není to stavěné dnes ale 11/2013. Dnes bychom už vybrali jiné komponenty.
PC neměl být herní, hlava rodiny nejprve do toho nechtěla investovat, ale už se chytá za hlavu a lituje že do toho nebyl ochoten více investovat. Celá sranda - upgrade stála cca 7000-8000,-. Kupovala se jen MB, grafika, CPU, RAM a W7 pro 64bit. Všechny HDD jsem už měl dříve s WinXP (MB MSI K7N2 delta + Barton 2,5), 3TB HDD jsem vyhrál ale na starém PC nefungoval kvůli SATA3.
Nyní už mám v hledáčku i nový zdroj ENERMAX NAXN ENP500AGT 500W , nebo Zalman ZM500-LX (v Mironetu).

Najprv skus na test si pozicat z ineho PC apod iny zdroj (ale ne nejaky 10rocny). Nech nekupujes zbytocne zdroj keby bol problem v zakl.doske alebo karte samotnej apod.

Do diskusie o pocte jadier sa nemiesaj ptz nechapes o com diskutujeme :) Pre teba je dolezity vykon v hrach, na to si mas pozerat benchmarky, a ne pocet jadier (to totiz nehovori nic o vykone v hrach)

počty jader jsem pochopil, hold šetřili kde mohli, spíše jsem reagoval na to, že ta grafika má DDR3, protože na grafice je uvedeno, že má GDDR5.
Seasonic je taky na seznamu možných zdrojů (po přečtení recenzí zdrojů byl vyloučen i Fortron).
Jak píšu, šlo o co nejlepší upgrade za co nejmíň peněz. Kupovalo se jen to nejnutnější a rozpočet byl přísně omezen. Nevím, kdo by dokázal za takové peníze sehnat něco lepšího. Mít možnost investovat o pár tisíc více, ASRocku bychom se úplně vyhli.

ja len pisem ze nekupuj hned zdroj ptz nemas 100% istotu ze je to zdrojom. Idealne je pozicat si na test nejaky moderny z ineho PC. Ked to neni zdrojom tak potom doska. Oni asrock nie su az tak zle, fungovat to v nej musi (ak nie tak je nieco vadne alebo niekde blby kontakt alebo podobne). P.S. skus grafiku parkrat zasunut, tym sa mozu trochu precistit kontakty