Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Připojení SoundBaru k TV

Dobrý den, chci se zeptat mám televizi Samsung UE32F5500, která nemá bluetooth a potřebuji připojit SoundBar bez kabelů, tak se chci zeptat jestli bude stačit když k tv koupím adaptér Bluetooth, nebo jestli je nějaké jiné řešení...?

A co presne si prepojil jak presne? Ktory vystup na ktory vstup?
Aux bude asi analogovy, TV nema analogove vystupy (jedine ak tak na scarte).

Nema ten spoundbar nejaky SPDIF vstup? Cinch alebo optiku?

Nema ten soundbar nahodou HDMI? Ak ma, tak ta TV podporuje ARC, len treba v TV povolit CEC a ARC (zvuk pojde po HDMI kabli, a v TV to podporuje len jeden HDMI konektor, pozri navod ze ktory to je)

Ked nemas kabel jack-jack tak to nesprovoznis nijak.

Jaky opticky vstup to ma? Co je u toho vstupu napisane? Tak si kup optiku a zapoj to cez optiku (SPDIF). Ked to zapojis cez opticky vstup tak asi nebudes moct regulovat hlasitost ovladacom od TV, potom asi len cez mobil alebo co. Ked to zapojis do sluchatok, tak budes regulovat normalne hlasitost aj pomocou TV (akokeby hlasitost v sluchatkach)

Este si pozri navod k TV, ze ci ma nejaky audio vystup na cinche.

Ahoj,
potřeboval bych také radu, mám soundbar Samsung HW-C450, přes bluetooth připojený k TV (nechtějte po mě typ, ale je to myslím 6ková řada cca roky stará). Vše funguje a hraje přes rok bez problému, nicméně najednou nejde zvuk. Bluetooth v soundbaru funkční, v tv taky - ověřeno přes mobil. TV soundbar vidí, ale nespojí se, při novém párování se prostě nespárují. Zkoušel jsem obnovit tovární nastavení tv, poté nahrávat novější aktualizace (tv vždy udržuji aktualizovanou včetně firmware) a stejně nic. Zvuk nejede ani přes HDMi, ale jede přes jack nebo přes audio optiku.