Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Program SpyDawn nelze odstranit:(

Měl bych takový dotaz... Neznáte někdo program Spydawn? Já ani nevím jak, ale dostal se mi do počítače, neustále mi hlásí něco jako varování liště ikon, ať si stáhnu plnou verzi, ale nechci, hlásí mi to každých asi půl minuty a už mě nebaví to vykřížkovat. Odinstaloval jsem ho, ale stále mi to hlásí? Jak mám udělat, aby mi to už nehlásilo?

Tiez som takuto nezelanu navstevu. Instaloval som "potrebny" kodek na video a uz som mal tuto pliagu v PC. Pomohlo len "surovo" zmazat subory pomocou programu UNLOCKER, ktory ich odblokoval a islo ich potom zmazat. Definitivne som sa ho zbavil, az po zmazany kniznice DLL s nejakym krkolomnym nazvom (uz si ho napamatam). Postup bol na jednej stranke: remove-spydawn

No ja bych se te v souvislosti s timto zeptal. Mam v pc tuto dll msvcp71.dll a podle vseho je to z te stranky, kterou jsi uvedl spyware. Nemam ale na pc soubor Spydawn.exe. Tato dll je soucast nekolika programu jako Adobe updateru,Mirandy, Paint Shopu atd. Znamena to, ze jeou vsechny tyto dll v tech umistenich co jsem psal spyware a nebo se muzou nejaky dll soubory jmenovat stejne a neznamena to, ze jsou zaroven spyware?

Tiez som nenasiel ziadny subor s nazvom spydawn. Nezmazal som msvcp71.dll, lebo sa mi nezdal podozrivy. Skoda, ze nemozem najst stranku, kde bol postup manualneho odstranenia Spydawn, ale aj tiez soft na stiahnutie, ktory samozrejme potreboval registrovat (takze mi bol na nic). Skusal som najst tu stranku, ale sa mi nedarilo. Nasiel som stranku http://www.xp-vista.com/spyware-removal/spydawn-rem oval-instructions , ktora sa mi zda identicka ako som nasiel predtym. Zda sa mi ze to bol subor xkrdk.dll . Po jeho zmazani som sa zbavil Spydawn. Riad sa pokynmi na stranke a mal by si sa zbavit tohto svinstva.

No ja to mam taky divny, ted jsem v registrech nasel Spydawn a u nej tu dll msvcp71.dll. Stejna dll je ale ve firewallu popsana jako soucast microsoftu MICROSOFT RUNTIME LIBRARY verze 7.10.3077.0, tato dll je take v Openoffice. Nevim vubec co s tim delat. Primo soubor Spydawn.exe nikde nemam. Ja prave evim, jestli jsem to chytil a nebo ne. Pokud jo, tak je to soucast nejakyho programu, kterej jsem instaloval, protoze na nic neklikam.

Ale na te strance, na kterou jsi dal odkaz je take, ze mam smazat msvcp71.dll a ja ji mam na pc asi 8x a pokazde u jinych programu a ma i jine velikosti. Tak nevim co s tim.

Vyberam zo stranky co som napisal:

msvcp71.dll is one of the Microsoft C Runtime Library. I will definitely NOT !!!! delete the msvcp71.dll or any other dll’s from C:\WINDOWS\SYSTEM32 folder. Unless you are 100% sure that the dll will not screw up Windows. But you can delete msvcp71.dll and all the above files from spydawn folder. (Depending on what software you have installed on your computer, you might have many msvcp71.dll on your computer. Deleting the wrong msvcp71.dll can make some of your software not to work).

ako som pisal, tuto dll som nezmazal !!! Zmazanim v System32 by doslo k poskodeniu systemu. Zmazal som len zvysne, ktore som nasiel v System32. Po zmazani restartuj PC a uvidis vysledok. Ja som myslel na najhorsiu variantu, ze budem musiet preinstalovat XP, ale zmazal som xk....dll, spustil som ad aware a spybot, restaltoval PC a PC bol O.k.

Píšou, že můžeš smazat všechny ty dll ve složce Spydawn a že pokud bys smazal ty msvcp71.dll v jiných složkách, tak by ti některý software nemusel fungovat. Někdy může být vodítkem i datum podezřelého souboru- pokud je to datum infekce, je soubor pravděpodobně vytvořen virem či trojským koněm. Seřaď si soubory ve složce v TC nbo jiném správci souborů podle data. Zvyšné je podle mne "ostatní".

Zdravím všechny. Rád bych vám poradil zcela jednoduchý program pro adstranění toho shitu spydawn. Otevřete si třeba www.stahuj.cz, nahrajte si program superantispyware. Postup je obdobný jako u Ad-Aware SE. Mám s ním skvělé zkušenosti. S mým plným 250GB diskem to sice trvalo dost dlouho, ale výsledek je výborný. Po restartu je spydawn pryč. A funguje i na jiné obdobné šmejdy. Doporučuju.

Snažil jsem se odstranit SpyDawn podle tveho spůsobu ze začatku to vypadalo nadejne, ale po restartovaní PC se mi to v pravím rohu se mi to objevilo znovu (vypadá to jako otazník a červený proškrtlí kolečko a píše to system ALERT) dík za odpověd.