Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počítač na běžnou práci

Ahojte, chtěl bych si postavit nějaký slabší/levný počítač. Na internet, vyjimečně nějaké hry a tak. Zkoušel jsem to poskládat s co možná nejlepším poměrem cena/výkon a spotřeby.
Potřeboval bych aby se na to někdo podíval, jestli to bude fungovat a klidně i můžete říct jestli v podobné ceně, což je v tuto chvíli 8359,- se dá poskládat něco lepšího
Dále bych potřeboval poradit s výběrem bedny, do které by se to vešlo a zdroje, chci aby to bylo malé a hezké, jako takový estetický doplněk, nemusí tam být DVD mechanika. I s bednou a zdrojem bych se chtěl vejít do 10000,-
A na závěr bych potřeboval vědět, jestli to můžu napojit i do běžné LED TV a nebo potřebuji něco dalšího.

Děkuji

http://www.czc.cz/amd-kaveri-a8-7600/156049/produk t

http://www.czc.cz/asus-a88xm-e-amd-a88x/154266/pro dukt

http://www.czc.cz/kingston-hyperx-savage-8gb-2x4gb -ddr3-2400-cl11/158743/produkt

http://www.czc.cz/transcend-ssd370-128gb/154935/pr odukt

Diky, máš určitě pravdu. Ale mám 750gb externi hdd tak sem myslel že bych si to dal vedle a ukládal filmy a fotky přímo na něj, ten ssd sem počital jen jako systemovy. Nebo mysliš že i tak je to zbytečné a koupit raději klasický?
btw co je M-Pola?

Nebo mysliš že i tak je to zbytečné a koupit raději klasický?

-Ano, jednoznačne kup klasický, resp. interný. Na systém Black, alebo Blue. Kedže ty to chceš..ako píšeš "do kancelárie" tak ber Blue. A na zvyčajne problémové a spomalené extérne disky sa vykašli..

btw co je M-Pola

-chlapík, čo navrhuje PC zostavy tu na poradni..

"Nejlépe ale se vším počkat na (koho?) M-Pola. "...btw co je M-Pola?" Jestli jste to nepochopil, pak ten nick se dá "skloňovat" (dokonce i vzor by se našel), takže co je (ten) "M-Pol"... Přesněji: "...kdo je to (ten) M-Pol.
Na takové účely je AMD APU, iGPU v Intelech i přes všelijaké chvástání výrobce, není zase takový zázrak. A pokud i některé méně náročné hry, pak ta intelácká sranda je k ničemu. Výkon grafické části APU škáluje s frekvencí pamětí.

- zvazil by som pouzitie miniskrinky a SFX zdroja 200W - 250W s aspon bronzovou ucinnostou, pri pripadnom upgrade by v pohode utiahol aj Nvidiu GTX750
- externy HDD na data problem nieje
- zvazil by som pouzitie intel platformy, napr. lacnejsi IP G3420, alebo drahsia varianta i3-4160 a k tomu micro atx doska s h97 cipsetom

Já tam grafickou kartu neplánuji dávat. Nikdy jsem nebyl nějaký hc hráč. Nemáš někde nějaké srovnání těch i3 s tímto amd procesorem? nějak to nemůžu najít. A kolik by to vyšlo kdybych tam tu desku a procesor vyměnil za i3?

Hmmm, no ty máš v otázke AMD Kaveri, čo má dosť silný grafický výkon. No zato slabší výpočtový výkon. Mal by si zvoliť Intel - ten má o dosť silnejší výpočtový výkon ako AMD.

nějaké srovnání těch i3 s tímto amd procesorem?

-procesori Core i3 výkonom konkurujú akurát A8/10 sérií od AMD. Nižšia rada A4 a A6 sú výkonnostne na úrovni dnešných Pentií od Intelu
-procesori Core i5 zase AMD FX sérií
-no a Core i7 nemá u AMD žiadnu konkurenciu

No samozrejme všetko závisí aj od konkrétnej rady..

Trochu asi nevíš co vlastně chceš.
1. k čemu čtyř jádro do levné multimediální sestavy
2. k čemu 8GB paměť
3. hrám je srdečně jedno zda jen výjimečně nebo deset hodin denně, mají svoje HW nároky
Pokud levná domácí sestava bez ambicí na hraní náročných her, tak ukázka možné kompletní sestavy se systémovým C/256GB SSD -

Návrh AMD FM2+ (Kaveri) bez OS Win, mechaniky /10 261.-/

https://www.alfa.cz/basket.php?items=_0TUQ012F7Y01 2R6E011TGX011WZ3012NU0012N0001008Q012VGB01

(Na CZC.cz je sestavení zdarma)

Děkuji za sestavu. Ale dovolím si pár výhrad. Ten procesor je určitě zajímavá volba, vzhledem k jeho ceně. Určitě si někde najdu jeho srovnání s tím A8.
Ale zdá se mi opravdu zbytečné cpát do tak levné sestavy ssd disk za 3K. to tam vážně můžu strčit raději 1tb za polovinu. A ty 1600Mhz paměti také nechápu. Dyť výkon grafického jádra u těchto procesorů závisí na rychlosti pamětí. CO jsem se díval na testy tak je to téměř přímo úměrné, zato časování má na celkový výkon jen nepatrný vliv. Vím že jsem psal, že na tom neplánuji hrát, ale dyť se jedná o jakoukoliv grafickou akceleraci ne? No v každém případě mi nejde do hlavy proč to záměrně zbytečně zpomalovat.
No a ta bedýnka je fakt hnusná, bych to chtěl jako estetický doplněk, tohle stojí 1100kč bez zdroje a vypadá to jak skříňka do garáže.

Nikdo ti nic nevnucuje je to návrh.
Frekvence paměti pro IGP není úměrná výkonu a rozdíl mezi 1600 a 2200MHz je 8% které stejně v reálu nepoznáš, tedy možná mimo her
(3 fps).
(jo a časování není pro srandu králíkům, pokud bude časování vysoké tak tak ti snižuje rychlost modulů a 1866 budou na tom jako ty 1600 s nižším)
Pokud někdo považuje jednoho z nejlepších výrobců krabic a jeho model za krám, tak se není o čem bavit.
(pokud ti vyhovuje blikající cirkus oblepený plasty tak směle
do to ho, ale beze mě)
Jak 250GB SSD nebo 1TB klasika se do limitu vlezly, tak je na tobě zda - rychlejší načítaní-čtení/zápis s SSD, nebo kapacitu plotnového.

Tady přikládám test pamětí, vliv rychlosti a časování na výkon. Jedná se sice o A10 ale je to také kaveri, takže se dá předpokládat, že nárůst výkonu bude podobný. Jak můžeš vidět tak vliv časování je proti vlivu frekvence až na jednu výjimku naprosto nepodstatný. Pokud se budeme bavit o hrách tak to není 8% nárůst výkonu jak se tady snažíš prezentovat, ale výkon 1600-2400 pamětí je i více než 30% (mimochodem 2400Mhz paměti jsem si tam také sám hned na začátku navrnul) a u časování je rozdíl téměř nulový (u her).

http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti /30404-apu-a-ddr3-jake-pameti-vybrat-k-integrovane -grafice?start=11

No co dodat. Jsem docela zklamaný. Kdosi tu psal že mám počkat na M-Pola, z toho sem usoudil,že budeš nějaký PC guru, který tomu skutečně rozumí.
Ale hádat se u APU že jsou lepší 1600MHz paměti, postavit low end sestavu za pár korun a pak tam mrsknout 256gb ssd za 3000,- a nebo když chci malou elegantní bedýnku do obýváku mi nabídneš 350w zdroj při odběru max 100w (tím pádem klesne účinnost zdroje možná k 60%) a síťovanou škaredou bednu s předním větrákem (která je očividně navržena pro energeticky mnohem náročnější sestavy), když je jasné že tam není a nikdy nebude nic co by bylo potřeba dodatečně chladit.
Já sice nejsem žádný odborník a ani se ho ze sebe nesnažím dělat, ale když vidím tyto jasné, logické věci, tak nějak fakt nevím co si o tobě myslet.

Je vidět, že to máš vše jasné, ale i těch 120W vyzářeného tepla se musí nějak z té krabice dostat ven, jak tě moc nezajímá a ani výkon IGP ovlivněný systémovou paměti jsi taky moc nepochopil.
Nikdy jsem nenapsal že 1600GHz je lépe, nýbrž že stačí a navíc stejně vše musíš nastavovat ručně v BIOSu, jelikož ti deska automaticky nastaví základ dle JEDEC.
Meleš cosi o obýváku = čím menší krabice tím menší větrníky a to i v malých zdrojích, nu a to znamená otáčky-kravál.
(pokud sis sám naordinoval 128GB SSD za skoro 2000,- tak asi je lépe koupit za 3000,- SSD s jedou takovou kapacitou, nebo ne?)

Z toho už se nevykecáš a ano když to tak sleduji tak už v tom mám jasno. Raději si o tom všem nejdřív něco přečti a potom si hraj na rádce. Mám takový pocit že někde v obchodě skládáš počítače a máš ve zvyku tam dávat to, čeho máte nejvíc nebo co je nejdražší a potom to tak vypadá.

Ono mi už odpočátku bylo jasné, že přišel s neochvějnou představou, jak to má vypadat a jak tomu on rozumí. Archivaci záloh na externí HDD také nepovažuji za rozumnou, zvláště pokud systémovým bude pouze SSD. S tím Fractalem to je také pěkné, chtěl bych vidět jeho výběr.

Já bych se na to SSD vyprdl. 120Gb je málo, 240 stojí trojku. Dokoupit můžeš vždy. Nemám v sestavě s i7 a 16gb ani jinde a žiju:-D Nějak mi to nesedí do

slabší/levný počítač

To už raději rovnou 8GB ram. Promiň M-pole tu kombinaci 4Gb RAM a 240Gb SSD bych nedoporučil.

Externí disk používej na zálohu dat určitě ne kombinace ssd+ externí. Pokud nechceš o fotky přijít vypaluj - to myslím dobře.Ten jeden disk na kterém to máš tu za rok nemusí být /ani zítra ne/.