Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Trvala pracují disky a při tom se zpomalí počítač.

Dobrý den.

Mám počítač s i5-3750K 3,4GHz, Windows 7 32 bit, 8GB RAM a 2 disky 7200rpm v intel mirroru. Systém je nainstalován cca před měsícem. 32bit verze OS musí být použita kvůli programům, které nefungují korektně pod 64bit verzí.
Diskové pole má aktuální stav OK.
Hibernace je vypnuta.
Defragmentaci mám zakázanou.
Indexování mám povolené a často ho využívám.

V čem je problém:
Každou chvíli vrčí disky a výsledkem je občas to, že se počítač na nějakou dobu umrtví a jen se točí křeček v kole. Spuštění programu v té době např. TC skončí tím, že TC zbělá a je dost dlouho nedostupný.
V procesech je přitom využití procesoru někde kolem 80% idle a 20% NT Kernel & System, ostatní procesy jsou na nule, sem tam problikne taskmgr nebo něco jiného.

Protože mě to zlobí, tak jsem před časem na 3 GB RAM vytvořil v nevyužité paměti RAM disk a tam je pagefile.sys, Dočasné soubory Internetu a TEMP. Na daný problém to nemá vliv (jak se dalo očekávat) jen se zrychlily některé operace když zrovna nehrčí disky.

Nenapadá vás něco dalšího, popřípadě nemáte tip jak hledat kde je problém?

Díky předem za nasměrování.

V tom případě opravdu budeš potřebovat performance monitor a nahrát si spotřebu.
Budou tě zajímat ukazatele pod Proces - bajty něčeho, třeba vstupně výstupních operací (tam je čtení i zápis). Asi by to chtělo vytipovat pouze něco, jinak to bude nepřehledné

Ale i v klasickém TaskManageru si můžeš přidat sloupce s informacemi o V/V operacích

Tak napis adminovi. U nas vo firme celkom bezny stav ptz dementi to tam nastavili nech to robi full scan kazdy tyzden (a vzhladom k povahe prace mam na disku desiatky milionov suborov), potom sa na tom vobec neda robit 3hodiny. Uz to asi nejak zmenili po tom jak som X mesiacov protestoval, uz som si nejaky ten mesiac nevsimol spomalovanie.

A over is kolko mas obsadenej a volnej RAM. Alebo uplne vypni virtualnu pamat nech to urcite neswapuje. Aj ten RAMdisk odinstaluj uplne.

P.S. este si otvor ovl.panely - zalohovanie a vsetko povypinaj. Skus vypnut aj body obnoveni (ovl.panely-system), a v pravy klik na disk-vlastnosti-defragmentovat si over ze je tam defragmentovanie podla planu vypnute uplne pre vsetky disky

Este som zabudol 2veci
1. prescanuj cely povrch HDD pomocou HD Tune.
2. daj z plochy prec (do nejakej zlozky v C:) vsetky subory apod (nech Win nechce vytvarat nejake dementne nahlady a ukladat ich po disku). Na ploche nechaj len zastupcov na programy, nic ine.

Chová se to tak jako by jeden disk byl v prdeli. Doufám teda, že ty dva disky jsou aspoň stejné.
V tom raidu je pravděpodobně neotestuješ tak pěkně po jednom do jiného počítače, hlavně z nich nezkusit nabootovat-prověřit před startem kam je druhej bios šupne - a pustit test disku od výrobce - na seagaty je seatool k nalezení seagate.com na wd je wddiag na wdc.com Dál bych použil hdd tune test rychlosti a test čtení celého povrchu - jestli nemají nějaký propad rychlosti.