Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co si myslíte o notebooku Toshiba Satellite A100-012?

Ahoj. Chci se zeptat odborníků v oboru co si myslí o tomto notebooku: Toshiba Satellite A100-012
http://ce.computers.toshiba-europe.com/cgi-bin/Tosh ibaCSG/jsp/productPage.do?LNG=21&service=CE&PRODUC T _ID=123867&toshibaShop=false
Jde mi hlavně o dílenské zpracování a ceklovou pevnost, bytelnost a stabilitu a jestli je poruchovej atd...
Předem díky

Doplněno do předmětu "Co si myslíte o notebooku" a otazník nakonec. (host)

Měl jsem jeden kousek, Stellite A10, v roce 2003 jsem za to vytlačil 25k Kč a v roce 2006 (víceméně tři roky po nákupu, lišilo se to asi o 14 dní) zdechla, bez varování, náhle. Deska v pr... Jinak sloužila dobře, až na ten konec. Teď se vůbec dělají věci nějak fórovější. Stará 486 jede v pohodě, když píšu ve Wordu (verze 6 :))) a jsem již v pelechu tak jejích 50MHz stačí. Synchronizaci souboru obstará disketa...:-)

Jak šmarjá? Síťovku mám jen ve stolním kompu, ten notebook nabízí klasická rozhraní jako sériák, paralel, vga out, 2×PS/2 a záhadné rozhraní pod krytem, velikostí podobné PCCard, ale nižší a užší. Na víčku je uvedeno EXP.MEMORY. Síťovku to nemá, používal jsem ale propojení přes paralelní kábl, to je ale zdlouhavé (musím ze stolního kompa odpojit tiskárnu...). Disketa je u takového křápu nejoperativnější.

Takovými výkřiky bych se být tebou neřídil. Celkem užitečné recenze bývají třeba tady: http://www.notebookreview.com/default.asp?newsID=31 28

Taky mám celkem novou toshibu (i když jinou) a překvapila mě mimo jiné kvalitou zpracování a odolností. Kupodivu solidnější provedení než porovnatelné modely FSC a Lenovo.
Parametry má podobné jako ta tvoje vyhlídnutá - po stránce výkonu vynikající, všechny drivery jsou snadno dosažitelné online (k dispozici jsou i kompletní drivery pro vistu).
Upgrady disku i paměti si může člověk udělat snadno sám, na všechno jsou podrobné návody.

Co se týče servisu nevím - CHG service komunikuje a radí velmi ochotně, ale opravovat jsem naštěstí zatím nic nemusel.

:-) Toshiby jsme nakupovali a mám s nimi docela velké zkušenosti. Možná až ti noťas zestárne, tak poznáš, zač je toho loket ;-). O kvalitách CHG se nebudu rozšiřovat, jen uvedu příklad, kdy nebyli schopni dodat nový akumulátor do 2 roky staré Tecry (což byl Toshibácký topmodel) po dobu delší než 3 měsíce.

Třeba se to už změnilo, nevím, ale už nemám chuť to znova zkoušet, Dell je jednoduše lepší.

Dále mi nikdy nevyhovoval systém BIOSu Toshiby a hlavně jejich bundlovaný SW ve windows, mám rád co nejholejší systém.

P.S.: Lenovo notebooky, ty které nepřišly s IBM, jsou dost opruz.