Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Herní PC do 30k

Zdravím všechny, chtěl bych si pořídit nové herní pc, jen do bedny bych chtěl zainvestovat 30 tisíc KČ. Momentálně mam ntb kterej jsem kupoval dva roky zpět za 25k s tim jako že herní ale bohužel nejnovější hry už sotva stíhá, myslím třeba FC4 dying light jsem rozjel jen na uplne low settings, a wolfenstein new order jsem nerozjel hratelně vůbec. Mám intel core i-7 2670QM 2.2ghz, 8 gb ddr5 ram, což je relativně OK ale bohužel moje AMD Radeon 6770M 2gb je už hodně slabý článek a jak víme nemohu ji v ntb vyměnit. proto bych chtěl stolní počítač, s kvalitní základovkou kde se budou dát měnit věci jak půjde čas, s kvalitní grafikou, procákem, win7, a SSD jen na systém. Kdyby by zde byl někdo tak ochotný mi sem hodit pár konfigurací tak aby to za těch 30 klacků co nejlíp makalo, byl bych moc rád. + mě napadlo že bych místo monitoru, koupil 82cm lcdčko, vyjde to podle mě i levnějc než nějaky 30ti palcový monitor, chtěl bych znát váš názor i na tohle, jestli je to vůbec možné jestli je na to potřeba něco spešl, jestli to třeba nekazí nějak víc oči čučet x hodin tak zblízka do televize :D kamarád z práce řkal i něco že by měla ta televize mít pořádnou obnovovací frekvenci atd. to je asi vše, všem děkuji za rady a návrhy :)

vidíš tak to jsem ani nevěděl že win7 nepodporujou dx12.. ale tak myslim že chvíli ještě potrva než budou hry co ho budou vyyloženě vyžadovat, možná i vyjde nějakej ten update že pojede i na 7 a když ne OS se dá vždy změnit. chci ho protože jsem na něj zvyklý jsem s ním spokojený a když jsem vlezl na osmičky vůbec jsem nevěděl o co gou :D

Jak velký je rozdíl mezi tím xeonem a Intelem i5 co je v těch dvou pc? Osobně bych radši intela, ale zas tak na tom nelpím ale nějak nechápu ty DDR3 ramky když grafika je DDR5, to nebude spolupracovat nebo se pletu? + SSD bych chtěl jen na ten systém, tak by asi stačil 128gb? Grafiku neznám ale zkouknu. Jinak děkuji za tipy :)

Xeon je v podstatě jako i7, jen se nedá taktovat a neobsahuje integrovaný grafický čip.
i5 má 4 jádra a zvládá zpracovat 4 vlákna.
Xeon má 4 jádra, podporuje HT a tím pádem zvládá zpracovat až 8 vláken = vyšší herní výkon a hodí se i na render videa a streamování her.

RAM a VRAM je něco jiného, fungovat to samozřejmě bude.

SSD bych vzal takové, jaké jsem vybral. 128GB není moc, OS si něco vezme, dáš tam 2, 3 aplikace, 2 hry a je plno.
Osobně mám 120GB SSD, mám na něm Win 7, pár aplikací, 2 hry a potýkám se s nedostatkem místa.

Oproti tomu notebooku bude herní výkon nepopsatelně vyšší. R9 290 má dostatek výkonu na hraní jakékoliv hry na maximální detaily při jednom Full HD monitoru.

Edit -> Jen bych rád ještě podotkl, že DDR5 RAM neexistují!

Teď jsem trochu brouzdal, a srovnaval jsem to MSI s gtx 770 a koukal že je o kousíček lepší, a pak jsem kouknul na cenu a MSI 300 dolaru a gtx 770 doláčů :D to je docela mazec, jde vidět že se v tom vyznáte a nešoupl jste tam nějakou předraženou zrudu. Srovnával jsem i ty procesory a taky tam byl minimální rozdíl, spíš mě zajímá jestli se ten minimální rozdíl mezi nimi rovná dvěma tisícům rozdílu v ceně. Jinak to SSD budu mít výhradně jen na systém + sem tam nějaká ta aplikace co má pár mb, hry budou klasicky na HDD, protože kdybych to měl mít na SSD tak by mi nestačil aní terovej :)

Pokud menší SSD stačí, tak třeba http://www.czc.cz/samsung-ssd-850-evo-120gb-basic/ 164759/produkt nebo http://www.czc.cz/crucial-mx100-128gb/153789/produ kt
Jenže mi přijde prostě blbé kupovat za 2000,- 120-128GB SSD, když o tisícovku dráž je 2x větší kapacita http://www.czc.cz/crucial-mx100-256gb/153790/produ kt
Xeon je fajn, kdybyste chtěl hry natáčet, následně videa renderovat a nebo hry rovnou streamovat live na Twitch.tv/Hitbox.tv
Pokud půjde čistě jen o hry, tak i5 bohatě stačí.

Jdu spát, případné další otázky zodpovím později. Popř. se tu určitě ještě někdo najde :)

Dobrá tedy, děkuji za info, asi pujdu do xeonu. :) když už tak už. Ještě uvidíme přes den jestli někdo dá nějakou sestavu, teď v pl čtvrtý ráno jsme tu asi jen my dva :D A ještě malej dotaz, hledal jsem a našel jsem jen rozdíly mezi DDR3 a 5 u GPU ale jaký je tedy rozdíl u těch ramek?

GDDR jsou paměti pro grafické karty, aktualně na hry Tě zajímaj pouze GDDR5, levnější karty mají GDDR3, ale ty jsou pomalejší, a hodí se na kancl nebo max multimediaPC. Na hry pouze GDDR5.
DDR3 jsou paměti pro procesor, a momentálně jsou běžně používané. V nedávné době se objevily DDR4, ale to je budoucnost(asi příští rok by se mohly začít více používat) GDDR a DDR je úplně jiná věc, a nesouvisí spolu.