Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Softwarová ochrana počítače

Chtěl bych se zeptat, zda dáváte přednotst programům, které mají ochránit počítač před různou havětí, typu vše v jednom - Nortom, Kaspersky,..., nebo antivir zvlášť, firewall zvlášť, atd. Co je podle vás lepší = účinnější? Jké máte zkušenosti?

Sygate personal firewall, NOD32, Ad-aware, na web Opera ...

... a hlavně nemachrovat a na net lézt zásadně jako User s omezenými právy, nikoliv s administrátorskými. Je neuvěřitelné, kolik lidí tímto pohrdá ("nejsu lama, abych byl jako User") a pak kvůli virům reinstalují Widle každý tři měsíce.