Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Softwarová ochrana počítače

Chtěl bych se zeptat, zda dáváte přednotst programům, které mají ochránit počítač před různou havětí, typu vše v jednom - Nortom, Kaspersky,..., nebo antivir zvlášť, firewall zvlášť, atd. Co je podle vás lepší = účinnější? Jké máte zkušenosti?

loading...

Krabice pod stolem (stará 486ka s malým harddiskem), na které běží linuxová distribuce, která zajišťuje propojení vnitřní sítě s internetem. Plus je na ní nakonfigurovaný firewall. Na mašinách ve vnitřní síti je nainstalovaný antivir NOD32. Chápe lama? :-D

Nikdy jsem neměl potřebu dávat si do počítače moloch typu Norton Internet Security. Používám kombinaci programů, která se mi dlouhodobě osvědčila (Avast!, Kerio Firewall, Ad-Aware+Spybot) a počítač je čistý jak dětská prdelka.

počítač je čistý jak dětská prdelka

Přál bych ti jí vidět, když se mi děti pos**li (za dob mimin) a žena byla někde po drbech. Tenkrát (za Rakouska :-)) jsme používali jen hadrový plíny, Pampers se k nám na venkov ještě nedostaly. Za pomocí dvou pinzet jsem klukovi odstranil řádně naplněnou plínu a v dřezu na nádobí odmočil hovno jak nohavici z té prdelky. Rázem se vůkol rozlehl hromovej smrad. Tu podělanou plínu jsem na místo určení, do kýblu v koupelně, odnesl v dlouhejch sikovkách.

No, norton internet security je v soucasne podobe spis nastroj pro spravce velkych podnikovych siti, kde plati nejaka pravidla. Pokud to najde program ktery je mimo firemni politiky, smaze nebo zablokuje, neaktualni antivirus, nejprve aktualizuje, pak te pusti do site, flash, ktera neni v seznamu, nefunkcni.. To na domaci pc nepatri.

Nic jako "software, který má ochránit počítač před havětí" neexistuje. Antivir a antispyware jsou rezidentní rootkity, které ti mají bránit v klikání na CRACK.EXE a Uma_Thurman_naked.scr - máš li potřebu na ně klikat a to ještě s administrátorskými právy, je ti jich tudíž třeba.

Co se týče firewallu, ten je vzhledem ke koncepci Windows nutný, ale na něco trochu jiného, než si lidé obvykle myslí. Z toho plyne velký počet špatně nastavených firewallů, které jsou úplně k ničemu. Je jedno jaký firewall to je, špatná pravidla = firewall k ničemu. Ani žádný linuxový router není samospasitelný když jsou tam debilně nastavené ipchains.

Jinak já používám celkem dvě softwarové ochrany - firewall WIPFW a aktualizace Windows Update.

já mam politiku jasnou:
-neveřejná IP
-na pornostránky jedině FireFoxem
-a výchozí nastavení prohížeče - FireFox (když mi přide nějakej blbej odkaz z icq a já se odkliknu nebo to neodhadnu (tzn třeba nějakej odkaz od kámoše a po otevření je to porno :-D a tim nemyslim červ, ale že mi to nějaký s kamarádu poslal aby se podělil o krásu slečny) jinak používám IE.8-)
(firewall nemám, antivir už vubec ne)

taky jsem ho dal vyhledat - nedělá si z nás vladimír prdel? :.(

k tématu: sygate pf, no antivir, no antispyware, prohlížeč ff, no mail, no icq &. pravidla na firewallu mám nastavené dobře - žádný program od m$ nesmí na síť.
firemní notebuk občas doma: jejich antivir, no antispyware, k nastavení fw a ie není přístup, surfuju přes zakázaný ff. nicméně po nějakých 12 letech na netu jsem teď chytil prvního vira - ti rusáci na pornostránkách se lepší 3-[

Sygate personal firewall, NOD32, Ad-aware, na web Opera ...

... a hlavně nemachrovat a na net lézt zásadně jako User s omezenými právy, nikoliv s administrátorskými. Je neuvěřitelné, kolik lidí tímto pohrdá ("nejsu lama, abych byl jako User") a pak kvůli virům reinstalují Widle každý tři měsíce.