Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s výběrem herního PC - hranice 20k. ten nebo ten?

Zdravím. Potřebuju si velmi narychlo koupit nový počítač. Velkou část práce tvoří jen tak brouzdání po netu a filmy, nicméně i úprava hd videí a docela si sem tam, když je čas, zahraju hry. Nepotřebuju nějaký mega dělo, většinou hraju starší věci jako třeba AoE2 (vim, na to stačí skoro gameboy :D), ale jsem fanda Battlefieldu a když už novej stroj, tak aby to utáhl v pěkný grafice. Mam dva tipy, jsem si jistej, že oba to rozjedou na ultra, nicméně třeba až vyjde další díl nebo něco novýho za rok/za dva, abych to mohl více méně pěkně rozjet na tý koupený mašině.

Buď tohle z mironetu - LINK ASUS G10AC-CZ001D

Nebo tohle - LINK Herní PC AMD FX 6core/ 8GB/ Nvidia GTX 960/ 1TB/ 600W

Koukal jsem na srovnání jednotlivejch těch komponentů...upřímně bych byl víc asi pro ten první počítač. Procesor sice "jen" 4 jádra, ale výkonem s grafickejma aplikacema vychází líp + prostě Intel, no. Grafický karty maj obě 2GB ddr5, u toho ASUSu ta AMD má u her tk kolem 5-10% nižší framerate, ale to asi neni zas tak markantní rozdíl + opět je mam radši proti nVidii. Jestli něco jede ve stejnejch detailech buď v 45fps nebo 50fps je asi fakt šumák. Ten Druhej má teda AMD 6core a výkonem o něco lepší kartu....ale nevim, co si myslet o tom AMD procesoru a taky o tom obchodě, neni to uplně renomovanej servis/shop, ale zas bych byl nerad zbytečně skeptickej.

Prosil bych vynechat komentáře typu - přihoď si dva tisíce a kup si tohle nebo tohle. Původně jsem chtěl do toho dát tak kolem 17, kvůli tomu stroji z mironetu bych do toho teda hodil dvacet, no. + teď jsem narazil před chvílí na ten druhej, tk váhám. Ale 20 000 je fakt strop.

Děkuju moc za všechny rady a názory. Případně pokud najdete někde ještě lepší volbu v týhle ceně, budu jedině rád.

Jo a ještě jedna věc. Na současnym ntb (kterej je každou chvíli před smrtí) mam Win7 64bit, který v tom byly už při koupi..na spodní straně jsou k tomu Os údaje, sériový číslo, atd..... Je možný tu licenci a operační systém převést na ten novej stroj, nebo je třeba kupovat nový windows?

Mám trochu jinou sestavu (popis mám pod svým komentářem)

Komponenty jsou vhodné na hraní na jednom FullHD monitoru při nastavení vysokých / ultra detailů. Jak to bude v budoucnu, to nikdo nedokáže říci, každopádně si myslím, že výkonu to bude mít dostatečně.

Bezva. A myslíš, že ta sestava je takhle jako kompletní a nic se tam nebude nějak výrazně omezovat? Já se o tohle zajímám fakt jenom okrajově, tím spíš přímo takhle o vlastní poskládání...tak moc nepoznam, co je nejslabší článek řetězu a mohlo by to případně brzdit výkon. Jen jako jestli to, cos jsi sem postnul, je vysloveně nějak promyšlená a (s velkou pravděpodobností) hezky fungující sestava, nebo jsi to poskládal jen tak za minutku pro účely demonstrace toho způspobu nákupu PC. Mně se totiž ta varianta u CZC zamlouvá, tk teď jen pro co se opravdu finálně rozhodnout. Chápeš...jestli přímo do posledního kousku to, co jsi sem hodil.

Jinak díky moc za všechny příspěvky a ochotu.

Už tady pár měsíců nějaký návrhy dělám. Osobně jsem sobě nebo někomu ve svém okolí navrhnul celkem asi 5 počítačů. Nikdo si nestěžoval. Nevím, zda zde na poradně někdo koupil někdy počítač, který jsem navrhnul já. Pokud ano, tak to asi funguje, jelikož mi nikdy nepřišla zpráva: "Navrhnul jsi mi špatně počítač" nebo tak.

Osobně si myslím, že tomu návrhu nic nechybí. Kvalitní deska, na které popřípadě můžeš taktovat procesor, chladič tomu také bude do určitých mezí dostačovat. To samé grafika, která má kvalitní zaběhlé chlazení. Zdroj kvalitní a osobně pro mě velmi atraktivní bedna (zde se mohou názory lišit).

Myslíte, že zdroj bude nějak extra hlučnej?

Jinak jak je to s USB slotama? koukam, že tam jsou tři celkem v základu...takže když do objednávky přihodim řadič třeba se dvěma vstupama ještě, tak ho tam vloží? Rád bych to na zadní stranu skříně, to musim asi specifikovat do objednávky, co.

Jo a ještě....asi stupidní dotaz :D Ale napájecí kabel je třeba taky přihodit k objednávce? Nebo u takhle sestavovanýho PC ho dávaj jako k jakýkoli jiný elektronice?

A vlastně ještě jeden. Máme doma normálně zakoupenou diskovou verzi win7. Je už teda aplikovaná na jeden stroj, ale jde to hodit i na další, ne? A domnívám se, že po koupi počítače bez OS je patrně v silách takřka každýho jedince, aby si doma nainstalovat operační systém, ne?

Osobně s tím zdrojem zkušenost nemám, takže nevím. Ale neřekl bych, že bude hlučný. Třeba se ještě někdo vyjádří, má ho celkem dost lidí.

USB - 3x na case, 8x na základní desce. Opravdu nestačí?

Napájecí kabel je součástí balení zdroje.

Krabicovou verzi lze použít, pouze pokud se z počítače, kde je momentálně nainstalován, odinstaluje.

Ad ježek: Plast pokrývající z 50% ventilátor? Projel jsem si obrázky i video, ale nic takového tam nevidím.

Máme doma normálně zakoupenou diskovou verzi win7. Je už teda aplikovaná na jeden stroj, ale jde to hodit i na další, ne?

Ne. OEM verze je právně nepřenositelná. Jediná výjimka je krabicová verze (obal média je plastik se zableným jedním rohem), ta přenášet (tedy NE instalovat na více PC najednou) jde.