Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potřebuji poradit s výběrem kvalitního zdroje.

Zdravím vás,

potřeboval bych, prosím pěkně, poradit s výběrem zdroje. Nikdy jsem žádný nekupoval, tak přesně nevím, na co si dávat pozor, nebo podle čeho vybírat..

Základní deska: MSI P55-GD65
GPU: ASUS R7260X-DC2OC-1GD5
CPU: Intel i5-650
RAM: Transcend 1333 MHz 8GB (2x4)

Počítač je určen hlavně pro hraní.. pro zdroj bych chtěl jít dnes, tak kdybyste mi mohli, prosím, pomoct :)

Děkuji moc.

No, doufal jsem spíš, že když napíšu, jakou mám sestavu, tak bude jednodušší určit, který zdroj by byl pro mě vhodnější... hlavně proto jsem to téma teda zakládal. Protože potřebuji poradit s výběrem zdroje. A protože tohle je PC PORADNA, tak jsem taky doufal, že si to přečte někdo, kdo mi bude chtít PC PORADIT a pak mi zkusí PORADIT s výběrem zdroje do mojí PC sestavy. Ale pokud jsem tu špatně, tak chápu. Přece jen je to PC PORADNA.

Tak třeba by nějaký zdroj byl na mou sestavu nevhodný nebo něco. Jak jsem psal, zdroj jsem ještě nekupoval, tak jsem se ptal na co si dávat pozor a podle čeho se třeba řídit. To, že tu přijdeš a budeš si tu na mě honit ego mi moc nepomůže. Nebo snad ano?

já si nic nehoním, na tomto levelu je to pod mou úroveň. Rady jsi dostal, buď se jimi řiď, nebo si to vymysli po svém. Tvé PC je nezajímavé a nijak nevybočuje z řady průměrných PC a všechna doporučení co zazněla jsou OK. A nezapomeň, že ten osel nakonec mezi těmi dvěma kupkami sena chcípl hlady...

Vidíš link? Tak na něj klikni. Vidíš v jeho příspěvku otazník? Ne? Co to asi logicky znamená?!

BTW kromě toho, že jsi sem přišel prudit (bez valné osobní snahy něco zjistit sám) jsi ani těm co poradili ani nepoděkoval, hlavně že máš plno řečí o tom, jak jsi na poradně, kde si necháš milostivě poradit.

Každému rádci pak doporučuju zvážit, zda si takový tazatel vůbec radu zaslouží!

Měla to být odpověď tobě, ale asi jsem se překliknul. :) Jemu jsem poděkoval hned o koment níž. Já prudím? Já tu přišel poprosit o radu. To, že ty máš krámy a jsi neochotný mě nezajímá. Pokud mi poradit nechceš, tak nemusíš ani komentovat. Ego si můžeš honit o kus dál.

Já se nehádám, ja se snažil z někoho jen vymanit radu. To, že vy jste protivní a nemáte čas ani normálně odpovědět už není můj problém. Taky musím chodit do práce, ale když už chci někomu pomoct, tak mu pomůžu. To, že rozumíš počítačům víc, než někdo, ještě neznamená, že se tu budeš povyšovat. Díky za rady.

Jsou dva typy tazatelů, jedni kteří si dají poradit a druzí kteří se řídí heslem - důvěřuj, ale prověřuj.
Ovšem ti druzí z pravidla nic o věci nevědí, nebo mají zkreslené informace s kterými se ohánějí. Nu a potom to dopadá nějak takto podobě jak u tvého výběru zdroje.

Ano a právě proto jsem přišel tady, abych se poradil se zkušenějšími uživateli o výběru zdroje. Psal jsem v dotazu, že jsem ho nikdy nekupoval a tak bych nerad udělal nějakou chybu při koupi. Já si pročetl to, co mi poslal v té první odpovědi, ale chtěl jsem vědět trochu víc...

V prvním odkazu je topic na výběr zdroje. Tam ses mohl dozvědět, že taková nejlepší volba je asi SeaSonic. Pak jsme ti řekli, že výrobcem udávaný minimální výkon zdroje je hlavně na takové ty no-name zdroje z roku raz, dva. Spotřeba se ale počítá z TDP grafiky a CPU + něco málo na zbytek komponent. Popřípadě si najít testy tvé grafiky nebo toho čipu a podívat se na naměřenou spotřebu Wattmetrem.

A nezajímá mě, kolik podle nějakých tabulek cca bere sestava. Mě zajímalo úplně něco jiného.

Podle tvé reakce, že grafika potřebuje 500W zdroj jsme tě pouze ujistili, že je to blbost. Toť vše.

No, ale jak to trvalo, než přišel někdo a začal normálně odpovídat... na tu grafiku se hlavně všechno těžce hledá, protože každý má spíš tu 2gb verzi.. (nebo teda valná většina..)
Každopádně.. můžu snad něco pokazit tím, že si koupím dejme tomu 650W Corsair zdroj??

Je to jen s tebou ztráta času.
(jo a nějaké lepení v delším čase je hovadina a navíc pro výběr zdroje musíš mít i tak nějakou přibližnou představu o celkové spotřebě budoucího stroje, jinak koupíš předimenzovaný, v horším případě nedostatečný)
Čest tvému snažení.

Na stromech se toho najde, a když už, pak frikulína zcela jistě uspokojí něco z tohohle.
Normálnímu jedinci více než stačí tento zdroj (450W verze je o cca tři stovky levnější), ovšem tímto by se mohl před soukmenovci chlubit, že by to ani do skříně nestrčil.
Na tu sestavu s dvoujádrem s HT a GPU Radeonem R7 260X (opravdu se ta písmenka a číslíčka píší takto) stačí...ještě chvilku...tadá!