Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samba a stahovani souboru

Na notasu mam opensuse 10.2 a pripojuji se k pocitaci s winxp.
Normalne se do sdilenych slozek dostanu, ale vadi mi, ze kdyz chci otevrit nejaky soubor, tak se nejdriv stahne a az pak otevre.
Jakoze jde to obejit, kdyz slozku pripojim jako disk, ale tohle neni zrovna idealni.
Jde to vyresit i jinak?

Nerozumím - co používáš na tom Suse za SMB klienta? Standardní smbclient funguje podobně jako ftp klient, takže je soubor opravdu potřeba nejprve stáhnout.

vypada to ze smbclient

Taky nechápu "připojení složky jako disk", co tím myslíš?

pres fstab

//ip/slozka    /mnt/slozka    cifs    ...