Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Lišta QuickLaunch - pořadí ikon

WinXP/SP2-CZ

Potřebuju, aby si panel "QuickLaunch" alias "Snadné spuštění" držel takové pořadí ikonek, jaké si tam zadám (převexluju myší). Opak je pravdou, po restartu systému se ikonky napáskují podle abecedy 3-[ což mě velmi stolicuje. Netuším, kde se dá nastavit, aby si to wokna pamatovaly, v práci ve W2K mi to drží samo. Nevíte někdo jak 100hoven? Dík.

loading...

Ač nerad, musím přiznat, že uzamčení hlavního panelu nepomohlo. Tvrdohlavě si to dělá co chce :-( Jako první se umístí ikona Zobrazit plochu, potom Mozilla Firefox, jako třetí Total Commander a pak už to jede podle abecedy - bittorent, bsplayer... a nakonec winamp. Matou mě ty první tři ikony, který jsou naprosto nelogický. Už jsem prolezl registr odshora dolů a zpátky... kua ale se** mě to.

Pokud je to soubor %userprofile%\Local Settings\Data aplikací\ShellIcon.db, tak ten jsem zkoušel jako první...

Ale teď jsem nainstaloval Tweak UI, kouknul jsem se do něj a volba "save explorer settings" byla nezaškrtnutá (proč, když jsem ji v možnostech složky povoloval?), tak jsem ji zaškrtnul, přeházel jako už po ixté ikony v quicklaunch, restartoval a - světe div se - drží to. Takže vyřeššeno, dík všem za tipy :))

Jen doplním že skrývá pouze ikonovou cache takže mazat ji nemá v této souvislosti žádný smysl.

K původnímu dotazu: "Neukládat nastavení exploreru" je systémová politika, takže pokud sis to nenastavil sám (pochybuji), tak tuhle situaci způsobilo malware. Gratuluji k používání administrátorského účtu pro běžnou práci...

O malware pochybuju, červy a viry pravidelně kontroluju, na porno ani warez nelezu, IE ani OE (ani plnej outlook) nepoužívám, neklikám na každou 3,14čovinu, nepoužívám ad-supported programy, na ICQ mám starýho Trilliana a celkově jsem spíš paranoidní co se týká netu (to ale neznamená že po mně nejdou...). To spíš bude tím, že jsem kdysi měl TWEAK UI nainstalovaný, povypínal co se dalo, odinstaloval a pak na to zapomněl. :-[ Teď jsem ho nainstaloval znovu a pouze zkontroloval nastavení. Můžeš mi to věřit nebo nemusíš, ale za celých 10 let jsem nechytl jedinýho vira, červa nebo trojana navzdory tomu, že mám administrátorský práva. Teda myslím na svým provozním komplu. Na testovacím komplu jo, tam ty viry dá se říct cíleně vyhledávám a zkouším co to dělá a jak je zlikvidovat... Tož tak.