Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Samovolné odpojování externího disku

Zdravím, koupil jsem externí disk Toshiba CANVIO BASICS 2.5" 500GB.Chtěl jsem jej použít na přehrávání filmů k TV.
Filmy jsem na něj v pořádku nahrál, ale disk se v průběhu hraní po určité době samovolně odpojuje a po odpojení sám najede na začátek dalšího filmu. Dá se s tím něco dělat? Je to důvod k reklamaci, nebo tyto disky nejsou k danému účelu určeny? Děla to ve FAT 32 i NTFS. Jiné disky , i o stejné kapacitě, fungují. Může být problém v tom, že disk je USB 3.0?

Může být problém v tom, že disk je USB 3.0?

-problém ani tak nieje v tom 3.0, ale všeobecne v USB..možno..

nebo tyto disky nejsou k danému účelu určeny?

-extérne disky sú určené predovšetkým na prenos veľkého množstva dát. Dajú sa použiť aj ako archívne médium len v prípade, že potrebné dáta zapíšeš na disk a hned ho odložíš na poličku. No samozrejme, cenné dáta treba mať zapísané na dvoch fyzicky nezávislých médiach..
-ja používam na pozeranie filmov/videa na TV USB kľúče, alebo DVD..

Otestoval jsem disk na PC utilitou od Seagate, přehrál jsem z něj film na PC a všechno funguje.
Vypadá to, že je problém v nedostatečném napájení z TV přes USB. Dá se to nějak řešit ? Fungovalo by připojení k TV přes napájený USB hub?