Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou byste použili zvukovku? HD Audio vs Audigy

Myslíte si že je lepší použít SoundMax Integrated HD Audio s chipem (kodekem?) ADI1988A nebo Audigy 1 ?. Počítač se používá na hry a přehrávání dvd na 5,1 šmejdkách. Předpokládám že Audigy má lepší podporu v hrách a bude o něco rychlejší, integrovaná nebude mít hrozný ovladače a nebudou s ní případné komplikace

Zajímá mě co byste si vybrali Vy.

Díky za názory.

Byvaly doby, kdy bych ti bez remcani :-p odpovedel "Audigy". Nyni, po nemalych peripetiich s jistym produktem od CL, postradam jistotu. Pravda je, ze HDA hraje velice slusne (pozor! ne s kazdym playerem!) a podpora ve hrach je solidni. Nevim, jak to bude se systemovymi zdroji a zatezi CPU, ale v dnesni "vykonne" dobe je to snad fuck. Ja bych neprikupoval zvukovici a nechal onboard reseni. Hlasuji tudiz za HDA...

Díky za odpověď.V poslední době sem se právě taky setkal s dost problémy s Creative kartama - možná navíc větší část z nich dělají ovladače. Viděl jsem modré, nenajetí windows. Taky jsem jeden problém se sata přídavným řadičem přisuzoval biosu základní desky ale ona byla v počítači ještě audigy.....Tu audigy1 mám a právě dost váhám jestli ji vůbec do pc nacpat nebo nechat v šuplíku. Nemyslíš tím jistým produktem X-FI ? Taky to párkrát nešlo nainstalovat (nový pc a win) nebo dělalo problémy.

možná navíc větší část z nich dělají ovladače

Nemylis se. Je to ciste na driverech. Me spatne zkusenosti se tykaji Audigy2 /modre smrti, nemoznost instalace driveru, sekani videa,.../ a (a to hlavne) s fousatou Live5.1 - tam jsem si vytrpel jak biblicky mucednik. Nerikam rezolutni "ne" creativim zvukovkam (hrajou skvele - kdyz hrajou), ale ty ovladace jsou tristni...

Jsem s Audigy 1 hodně spokojen, až na malý problém při instalaci,
ale to je problém driverů, po menším úsilí se zapasovaly origoš z CD
a nemám důvod k upgradu. Jede mi na ME/2000/XP.
BTW, kdysi po jednou pokusném upgradu SB 5.1 Live jsem nedostal
z první verze XP ani zvuk, tak ovladačům Creative silně nevěřím.