Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem program na registry

Zdravim, chtel bych projet a vycistit si ve Windows XP Pro s SP2 registry, mohli by jste mi doporucit nejaky kvalitni free program, s kterym mate zkusenosti? Ja jsem, to uz je hodne davno, pouzival ale pokazde se mi "porouchala" okna a musel jsem reinstalovat, tak kdyz tak nejake rady pro zacatecnika. Dekuji za pripadne tipy a rady.

Můžeš zkušit i EasyCleaner, je zadarmo a lze v něm přepnout i na češtinu. Používám ho léta a žádnou škodu v pc mi nenapáchal, naopak pomáhá. Najdeš ho tady ecleane.h tm
Čištění pc umí i Spybot v nástrojích pro pokročilé.

Já vím jak jsi to myslel... ale nedalo mi to :-)

Jestli máš dojem, že ti nějaké "pročištění" registrů či defragmentace nějak výrazně pomohla, je to omyl - viz níže co píše Jan Fiala, to je jediné co je opravdu třeba. Může se stát že nějaký program co jsi na to použil uplatnil některý ze starých protřelých triků těchhle "optimalizerů", například změnil menu delay v průzkumníku a všechno je teď zázrakem "rychlejší".

Je potřeba odlišovat - defragmentace registrů má smysl jednou za čas a je to nedestruktivní operace. Cokoliv mazat z registru jako "přebytečné" bych nějakém automatickému programu nesvěřil vůbec - je to velký risk pokud nevíš, která položka k čemu patří. Já nic takového nepoužívám, Windows mám na některých strojích pár let bez přeinstalace a zcela jistě jsou ty Windows v lepším stavu nekž kdybych na ně nějaký takový program vypustil.

BTW hezký avatar