Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno SATA disk so zvláštnymi zvukmi - príčina?

Často sa tu spomínajú problémy s diskom, ale v hľadaní som aspoň našiel informáciu o SeaTools na overenie disku. Mal by som otázku. Mám SATA disk 160 GB, ktorý vydáva občas (zrejme podľa nálady) taký zvláštny zvuk. Niečo ako keby hlavičky čítali a behali po disku. Žiadny rámus, ale druhý SATA disk mi to nerobí. Robí to aj počas POSTu občas (ak sa nemýlim), takže viazať to na bod obnovenia je nevhodné. Nemyslím, že by odchádzal, ale tie zvuky sa mi nezdajú. Disk je inak v poriadku a nevykazuje žiadny problém. Stalo sa to už niekomu?

To by to vysvetľovalo, pretože SeaTools mi nevypísal žiadnu chybu a o disk sa teda nebojím. Totiž, ani som nespozoroval žiadne problémy pri prevádzke, takže to ani za vážne nepovažujem. Za vyriešené by to to hádam mohol teda označiť. Odpoveďou teda bude zrejme autodiagnostika.