Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Který notebook cena cca 30.000,-

Zdravím a měl bych otázku na povolanější. Nyní vlastním NTB DELL VOSTRO 3750 a uvažuji o obměně.Včera mi upadnul a i když zatím funguje začínám o obměně uvažovat intenzivněji.

NTB bude převážně využíván pro práci ( Internet, účetní software, Office atd. ) ale zároveň na editaci a konverzi videa apod. A ač nejsem žádný velký hráč tak nevylučuji, že bych si i rád zahrál nějakou novou hru.

Moje preference:

displej: 17"
klávesnice: podsvětlená, samozřejmě s num blockem
ideálně čtečka otisku prstů, i když tu jsem schopen případně oželet
a především dobrý záruční a pozáruční servis, ideálně přímo u zákazníka ( u mě ) doma. Vzhledem k tomu, že NTB používám pro práci nemohu si dovolit za prvé zasílat ho někam do Polska a za druhé být bez něho měsíc. V tomto mi plně vyhovoval DELL, který ale jak jsem letmo koukal od této služby opustil a nabízí jí až u NTB řádově od 60.000,-

Zatím jsou mými favority:

Dell: http://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-17-n15-7 746-n2-701/

případně tento: http://notebooky.heureka.cz/dell-inspiron-7737-n4- 7737-n2-701/specifikace/#section

HP: http://www.alza.cz/hp-envy-17-k100n-touch-natural- silver-d2221504.htm

a jeden od MSI, kde si nejsem příliš jistý záručním servisem: msi-ge70-2pe-416cz

Který je tedy podle Vás dle výše uvedených preferencí nejlepší? Nebo někoho napadá ještě jiný vhodný NTB? Za každou radu a tip budu moc rád a předem děkuji.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Já bych se přiklonil k Dellu, NBD byl u notebooku za 25 000 před lety, kdy jsem ho využil a nyní i u…
Marián Lagog 19.02.2015 07:24
Marián Lagog
Děkuji za reakci, no u obou NTB se dostáváme s cenovkou ovšem podstatně výše. DELL Precision je někd…
jimenez 19.02.2015 13:50
jimenez
Mám Dell 7537 (i7, GT750M, FHD IPS, 250SSD) + 2 roky NBD a jsem s ním moc spokojený. Pokud máš nějak…
MulishA 19.02.2015 14:07
MulishA
Děkuji za reakci mohu poprosit o přímý odkaz na Tebou vlastněný NTB? Děkuju předem. nový
jimenez 19.02.2015 17:22
jimenez
http://www.czc.cz/dell-inspiron-15r-se-7537-touch- stribrna_7/158800/produkt HDD vyměněný za Samsung… nový
MulishA 19.02.2015 19:42
MulishA
Díky moc podrobněji se podívám po jeho 17 palcové verzi. jako jeho uživatel můžeš napsat nějaké klad… nový
jimenez 19.02.2015 23:26
jimenez
za mna asi najviac s menším príplatkom: ASUS N551JK-CN211H kovový
zebyja123 19.02.2015 14:23
zebyja123
Děkuji za reakci, ale tento NTB je 15,6" já hledám sedmnáctku. nový
jimenez 19.02.2015 17:23
jimenez
Je to skutečně tak, Dell od 12/2014 značně omezil NBD záruku v neprospěch zákazníka. Pro mne to bylo… nový
.. 19.02.2015 17:11
..
Děkuji za reakci. Dokinu nepotřebuji, ale jak jsem psal výše rád bych podsvětlenou klávesnici a ideá… nový
jimenez 19.02.2015 17:28
jimenez
Budu mluvit za sebe ... požadavky typu - podsvětlená klávesnice, SSD, modul pro SIM atd. prudce zužu… nový
.. 19.02.2015 17:45
..
Mě ještě napadá Y50 od Lenova - http://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y50-70-black-d21 70947.htm Je mož… nový
Zkorumpovanaliska 19.02.2015 20:02
Zkorumpovanaliska
Děkuji za reakci, ale já opravdu hledám sedmnáctku. Škoda, že jeho ekvivalent není 17" + by se mi k… nový
jimenez 19.02.2015 23:29
jimenez
IdeaPad = Číňanova pomsta. Běž si to osahat a zaměř se na kvalitu a provedení pantů a velmi rychle o… poslední
.. 20.02.2015 10:21
..

Já bych se přiklonil k Dellu, NBD byl u notebooku za 25 000 před lety, kdy jsem ho využil a nyní i u notebooku za 20 000.

Doporučil bych IPS displej, z níže uvedených 7737 je křáp s pomalým CPU, doporučuji procesory s označením MQ,HQ, MX. Za tyhle prachy se dá sehnat čtyřjádrojvý Zbook, elitebook 8x0, nebo Dell Precision M6800

Děkuji za reakci, no u obou NTB se dostáváme s cenovkou ovšem podstatně výše. DELL Precision je někde kolem 55.000,- a to už se mi opravdu dávat nechce. Nějaké doporučení kolem těch 30.000,- by nebylo?

Osobně se mi vzhledově i laickým okem výkonově líbí ten MSI, ale tam mám opravdu obavu z toho servisu, který je v Polsku. Také nevím jak je to s tou podstvícenou klávesnicí, na obrázcích to vypadá "dosti barevně" a jelikož jak píši používám NTB především na práci tak abych po zapnutí NTB někde u klienta nevypadal jak "kolotočář".

Je to skutečně tak, Dell od 12/2014 značně omezil NBD záruku v neprospěch zákazníka. Pro mne to bylo velkým zklamáním. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale sebrat NBD záruku u notebooku s X násobnou cenou oproti "plasťákům z elektry" je slušně řečeno neprozákaznické. Tahle omezující ojebávka má za cíl vytáhnout z klientů jen další peníze za příplatkovou rozšířenou záruku. K čertu s vedoucím inteligentem, který se o tohle zasloužil! Už to sleduju delší dobu, Dell se horší i přístupem v komunikaci. Obchodní oddělení nemá potřebný přehled o podmínkách a Custom care tvrdí, že smluvní podmínky, tedy i záruční nespadají pod jejich křídla. Jednat s nimi telefonicky je naprostá bída a utrpení. Telefonické spojení s nimi je jak z doby císaře Šumichrásta. Levá ruka evidentně neví co dělá pravá a naopak. Varuji před nákupem Dellu.

Pokud příplatkovou záruku, tak bych raději vybral pevné železo Lenovo Thinkpad s SSD, kovovými panty atd. U Lenova je opruz bloatware (neřeší ani servisní recovery DVD).

U HP je to s velkým otazníkem také, nicméně HP nevnucuje bloatware (v předinstalaci ano, proto nutná reinstalace) a dává možnost volby při instalaci OS z recovery DVD (pro mě naprosto zásadní). U HP mi přijde dost pevné železo v řadě ProBook, ale kvalita klávesnice je špatná.

Je to vážně bída ...
Na MSI a podobné časované bomby rovnou zapoměň.
Vyber si pro tebe to menší zlo od HP, Dell nebo Lenovo.
Ještě zvaž zda bys tu šmejdskou klávesnici u řady Probook mohl nahradit kvalitnější externí klávesnicí.
Mimochodem, neznímil jsi, zda máš požadavek na dokinu.

Děkuji za reakci. Dokinu nepotřebuji, ale jak jsem psal výše rád bych podsvětlenou klávesnici a ideálně čtečku otisku prstů. Tu u DELLU momentálně v této cenové relaci žádný model nenabízí, ale jsem ochoten čtečku otisku prstů oželet. Klávesnici nahrazovat nechci. Mimojiné nevím co je to teď za modu, že všechny NTB mají konektor LAN na boku. To vidim jako velmi nepraktické pokud mi bude drát čučet někde na straně. Současný VOSTRO ho má pěkně vzadu. A ano wifi doma mám, ale pokud nemusím tak nepoužívám, přeci jen drát je drát.

Takže MSI opravdu nedoporučuješ? Mohu vědět důvody? Hardwarově mi připadá nejvýkonnější, už jen disk má 7200 otáček.

Budu mluvit za sebe ... požadavky typu - podsvětlená klávesnice, SSD, modul pro SIM atd. prudce zužují uchazeče k výběru. Můj názor je, že čtečka otisků prstů je jen hezká hračka je škoda si požadavkem na ni odstřelit vhodnější potenciální uchazeče. S tím LAN konektorem bokem naprosto souhlasím (zhovadilost hodná praktického vylomení konektoru z desky). Proto ti doporučuju projít si kusy s dokinou, protože tam by měl být LAN vzadu. Na notebooku to pak oželíš a nebudeš přímý deskový LAN používat. Je to částečný kompromis, pro mě přijatelný. K MSI pro pracovní účely nechť se vyjádří povolanější kaskadéři s MSI praxí a kusy v kancelářích. Osobně žádného takového blázna neznám. K požadavku na podsvětlenou klávesnici dávám ke zvážení kompromis v podobě ThinkLight u Thinkpadů od Lenovo.
Zkoušel ses dívat na HP Elitebook? Prověř, zda mají taky tu šmejdsku klávesnici jako osazují u řady Probook.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru