Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC zostava stará vs. nová

Viem, že na túto tému je tu veľa otázok aj odpovedí, ktoré mi pomohli vyhnúť sa veľkému omylu (znova) pri kúpe PC. Preto sa obraciam na vás, lebo ten posledný omyl definitívne doslúžil.

Môj súčasný (už nefunkčný) PC:
HP Pavilion a6000
Procesor Intel Core 2 Duo
RAM 2x 512MB 1Rx16 DDR2
HDD Seagate Barracuda 7200.10 250GB
Zákl. doska ASUS F8000 G714LAF FJ6376.1
CD-ROM LG GH22 NS50 Super Multi DVD Rewritter
Graf.karta GIGABYTE GV-N220TC-1GI
Zdroj BESTEC ATX-300-12Z
Ventilátor FOXCONN PV902512L a druhý AVC
OS pôvodne Vista potom W7 ultimate x64

Túto zostavu mi odporučil "odborník" v obchode s PC na základe toho, na čo budem používať PC. Tie problémy čo s ním boli za celý čas spomínať nebudem, ale prosím poraďte mi, či aspoň niečo z toho sa dá použiť do nového počítača.
Poznámka pod čiarou:
HDD je na 99,9% nefunkčný.

Práveže je to aj na hry. Grafická karta je tam menená, pôvodná bola nedostačujúca a aj táto už je tiež nedostatočná. Dala by sa poskladať nová zostava do tej skriky v ktorej bola táto? Lebo má miesto pre 2 CD/DVD mechaniky, zabudovanú čítačku kariet na 4 rôzne formáty, usb vpredu aj vzadu a ešte miesto pre MediaBox aj keď som ešte neskúmala čo to je.

Popřemýšlej jestli se to nedá někomu střelit za cenu která by zaplatila aspoň novou skříň a zdroj. Někdy je výhodnější to střelit vcelku "jako psací stroj" nebo darovat rodině protože něco z toho nejspíš ani za minimální cenu neprodáš.

Tu čtečku případně vykuchat pokud používáš nová může být horší.

Nová skříň = usb3 vpředu.Neříkám že je to nutné ale hodí se.

Toto som zatiaľ dala dokopy na novú zostavu:

Procesor: AMD FX-Series X8 FX-8320
Zákl.doska: Gigabyte GA-970A-DS3P
HDD: Seagate Barracuda 7200.12 2TB, 7200 rpm, SATA-6G, 64 MB
Grafika: Gigabyte GV-N970G1, Gaming 4GD
RAM: Kingston DDR3 8GB 1866MHz CL10 alebo Kingston DDR3 16GB 1866MHz
Mechanika: LG GH20NS DVD-RW
Skrinka: Cooler Master Elite 334U

Potrebujem k tomu poradiť s doladením ostatných komponentov ako chladenie, zdroj a pod.

Finančný rozpočet je problém, lebo ak si poviem cca. 1000,-€ a počítač bude zas nedostatočný ako tá šunka čo som mala, tak asi fakt použijem sekeru. ;-)

Ja hlavne potrebujem aby bol výkonný, s dobrou grafikou a s dostatkom pamäte. Ak ho pripojím na 3G alebo 4G internet a spustím si 10-15 stránok, aby to zvládal a nezamŕzal. Aby mal slušnú grafickú kartu na prácu s grafickým programom a neskresľoval či inak neblbol pri grafických náhľadoch aj keby boli 2D alebo 3D. A do tretice dostatok ukladacieho priestoru, aby som nemusela 2x týždenne presúvať veci z pc na iné médium.

Jasné, že čím bude cena nižšia, tým lepšie, ale som realistka. Viem, že za 300,- € niečo také nekúpim, ale tiež nechcem platiť 3000,-€ za pc, ktoré niekto vie poskladať za 1000,-. Bola som v obchode, kde mi síce ponúkli super služby v rámci zákazníckeho servisu, ale to čo mi ten chalan poslal následne v ponuke mailom bolo obrovské sklamanie. To by stačilo tak mojim deťom na ich hry, ale ja by som z toho bola na nervy. Neznášam pomalé počítače. 3-[

Nejprve si ujasni jakou sestavu vlastně chceš/potřebuješ.
On je totiž velký rozdíl mezi pracovní grafickou a herní!
(jde o osazení g.karty, profi g.karta není herní)
Navíc pokud profi grafickou, tak je potřeba uvést jaký grafický SW se bude používat, dále o jak složité/náročné projekty se jedná a zda se tím živíš.

Nejde o to, že by som ja používala nejaký grafický SW, ale aby som si mohla pozrieť návrhy z dizajnového štúdia (či už by prišli mailom alebo by boli na CD či USB). Ak by toto zvládla herná grafická karta, tak by stačila aj tá. Ten počítač je pre domáce využitie, ale s možnosťou používania v rámci home office.

Práve mi prišla ponuka mailom na 2 zostavy. Prvá za 565,81 Eur + DPH a druhá za 1153,84 Eur + DPH. Klávesnica, myš, OS a zálohový SW môžem vypustiť a zníži sa cena.

1.)
CPU AMD A8 5600K X4 FM2
RAM Kingston DDR3 8GB 1600Hz
Zák.doska MB GBT F2A68HM-DS2
VGA ASUS HD6450 SL 1GD3 BRK
HDD Caviar Blue 1TB SATA 6Gb/s
Mechanika LG BH16NS40 BD-R
Čítačka Gembird FDI2-ALLIN1-AB USB 2.0
Zdroj Forton 750W Raider S
Skrinka Antec VSK-4000 E
Klávesnica CONECT IT multimediálne tlačidlá
Myš Microsoft L2 Comfort 4500 USB
OS Win 8.1 SK 64-bit OEM
Zálohový SW Acronis True Image 2015 CZ

2.)
CPU Intel Core i7 4771 3,5GHz BOX
RAM Kingston DDR3 16GB 1600Hz
Zák.doska MB ASUS MAXIMUS VI GENE
VGA ASUS GeForce GT740-2GD3 2GB DDR3
SSD Kingston SSD V300 240GB
HDD Caviar Green 2TB SATA 6Gb/s
Mechanika ASUS BW-16D1HT Black Bulk
Čítačka rovnaká ako 1.)
Zdroj rovnaký ako 1.)
Skrinka Zalman Z11 Neo
Klávesnica Logitech Wired Desktop K120 SK Bussines
Myš Gembird optic. myš 3 tlač. 1600dpi USB MUS-10
OS rovnaký ako 1.)
Záloh. SW rovnaký ako 1.)

Áno, povedala som mu, že chcem aby ten počítač zvládal najnovšie PC hry. Mám 2 deti a počítač nekupujem na jednu sezónu, ale bola by som rada aby vydržal pár rokov. Dcéra je milovník The Sims, máme ich všetky 1-3, ale 4 nekúpim kým nebude kvalitný komp. Aj ten starý trojku zvládal len tak-tak. A syn čoskoro dorastie na hry typu Need4Speed a pod. Pôvodne som im chcela nechať na hranie ten starší komp, ale to už nebude možné.

Ďakujem za tip, ale po skúsenostiach aj v iných oblastiach, som sa naučila pýtať "prečo?", aby som v budúcnosti bola o niečo múdrejšia. Takže tu sú moje "prečo?"

- prečo intel i5 a nie i7?
- prečo zák.doska ASUS9 a nie napr. ten MAXIMUS VI GENE?
- môžem použiť tie pamäťovky Crucial Ballistix väčšie ako 8GB?
- nebola by lepšia mechanika LG BH1NS40 BD-R?
- prečo skriňa Z5 a nie Z11 Neo?

Ďakujem za odpovede. :-D

veď toho sa držím, len som bola zvedavá na názor informovanejších, čo si myslia o nových herných "vychytávkach" :-D a čo sa týka tej zostavy čo mi postol jezekhifi, tak už som sondovala ceny na Slovensku, akurát mám problém s tými ventilátormi čo tam on použil, ale asi to nakoniec kúpim v Čechách. Aspoň ušetrím ]:)