Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno ukazuje mensi hardisk

Vsechny zdravim a prosim o radu. koupil jsem novy hardisk s kapacitou 250GB ale win i everest a podobne mi detekuje jen 137GB. Proc? V biosu ukazuje normalne kapacitu 250GB. Ze by windows neumel obsluhovat vetsi disky? a co ted? Predem moc diky.

Nie je to ziadna zahada. Instalator Windows XP proste nevie vacsie disky ako 128GB, proste totalny odpad a demencia microsoftu, nic s tym nenarobis (som zvedavy kedy sa zjavi Vladimir a zacne obhajovat MS ]:)).

Takze tam ma len 128GB particiu a zvysok je nealokovany, takze sprava diskov - vytvorit novy oddiel, sformatovat (bude ako D:)

Nechci být obhájce Mrkvosoftu, ale v tomhle bodě s tebou nesouhlasím. Kolikrát jsem už instaloval zákazníkovi OEM Wokna se SP2 na 160 nebo 200GB hadr a vždycky to prošlo korektně a partyšna se udělala celá. Jedině v případě, že by se nejprve instalovaly Wokna bez SP (ty úplně první s kódem FCKGW-RH...) a SP2 se aplikoval až jako druhej, pak by se dalo říct, že to instalátor dokurv.. Wokna s integrovaným SP1 to taky umí korektně. Nepleteš si to s 32GB FAT32? :))

nn me spis zarazi v tomto pripade obchodni politika MS -instalator (v tomto pripade) neumi "velke disky" ac k tomu nema zadny duvod neumet viz ( http://www.allensmith.net/Storage/HDDlimit/FAT32.ht m ) , protoze te to radsi nechaji overit ze jsi to neukradl (sp2)a vnuti ti ntfs jinak si na NT systemu neskrtnes a pak ti to po spatnem zformatovani,instalaci win na nedokonceny disk milostive oznami ze by to jeste slo nafouknout -ovsem ze spravce disku ti to vytvori pouze virtualni partisnu coz muze byt v rozporu s predstavou zakaznika (chce jeden velky)