Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem grafika v assembleru

Ahoj, potřeboval bych, aby někdo, kdo tomu hodně rozumí, porovnal tyhle tři procedury pro zápis bodu na obrazovku.
Jde mi o co nejvyšší rychlost. Program je v Pascalu a funguje tak, že se ve for cyklu (for k:=...to...do) do proměnné barva načte barva daného bodu (ta je uložena v poli bodů (bytů)). Celé to funguje ve VESA 800x600x256.

1) asm
jmp @dal
@vid:
dw $0,$a000
@dal:
les di,cs:[offset @vid]
mov di,k
mov al,barva
mov es:[di],al
end;

2) asm mov di,k; mov ax,$a000; mov es,ax; mov al,barva; mov [es:di],al end;

3) Mem [$a000:k]:=barva;

Předem dík

Ak ti ide o rychlost tak vsetky 3 su odveci. Optimalizacie sa musia robit komplexne (co ma program robit, ako to urobit najrychlejsie), a nie kreslit si body takouto funkciou.

Na zaciatok ti staci ktorakolvek z nich okrem tej prvej to je uplna katastrofa.