Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem velmi špatná GPS - řešení ?

Ahoj.

Chci začít jezdit na kole a svojí ujetou trasu si ukládat. Slyšel jsem o fajn appce Endomondo a docela se mi líbí, jenže je tu jeden velký problém a to je moje mobilní GPS. Šel jsem ven na krátkou procházku otestovat GPS a tady je výsledek : 6H571 Modrá - to , co zaznamenala GPS ; Červená - ručně dokreslená skutečná trasa. Celou cestu jsem mobil držel v ruce před sebou.

Napadly mě 3 možná řešení
- koupit nějakou anténku s jackem nebo USB (vůbec netuším jestli něco takového existuje, jen mě to napadlo)
- koupit nějaou externí GPS s jackem nebo USB (zase vůbec netuším jestli něco takového vůbec exisuje, jen mě to napadlo)
- nevyužívat jen GPS, ale i mobilní data - u toho ale nevím jestli se vůbec přesnost zlepší, a hlavně kolik mi to sežere dat

Napadl by vás nějaký nápad ? :)
Díky ;)

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Co říkáte na externi GPS přijímač s bluethooth? Třeba tento http://www.zbozi.cz/vyrobek/navilock-bt-…
Dreks 22.02.2015 22:00
Dreks
?
Dreks 24.02.2015 11:33
Dreks
Standardní datalogger. Je sice postavenm na dnes již letitém chpu SIRFstarIII, ale to není žádný pod…
czcharlie 24.02.2015 12:54
czcharlie
Okamžitá orientace v terénu? Používám Runtastic Pro (Android i WP) a ať na běhání, nebo na kolo, oka…
Potkan007 24.02.2015 13:27
Potkan007
Ne každý používá navigaci jen pro běhání. Tam mi zase přijde zcela zbytečný záznam kudy jsem běhal -…
czcharlie 24.02.2015 13:34
czcharlie
Chápu všechny argumenty, ale když se zaměřím na původní dotaz, tak cílem je opravdu záznam trasy a k…
Potkan007 24.02.2015 13:55
Potkan007
Přečti si ještě jednou, možná lépe dvakrát a pomalu poslední dvě věty mého příspěvku. Nikde nezpochy… poslední
czcharlie 24.02.2015 14:14
czcharlie

Standardní datalogger. Je sice postavenm na dnes již letitém chpu SIRFstarIII, ale to není žádný podstatný zápor. Jen snad o něco delší studený start a menší citlivost (která ovšem je v tomto případě do značné míry kompenzována slušnou anténou) proti modernějšímu chipu SIRFstarIV lze považovat za minus. Co je ale naopak podstatné - pro SIRFstarIII existuje možnost vypnutí statické navigace, kdy přístroj při rychlosti pohybu menší než cca 6km/h se chová jakoby se nepohyboval. Má to svoje důvody, ale při použití za chůze to znamená, že navigace nezaznamenává polohu průběžně, ale až v okamžiku kdy se poloha změní o určitou, ne zrovna zanedbatelnou vzdálenost. Ovšem pokud by navigace byla používána výhradně na kole, tento problém by nebyl podstatný. Ovšem zvážil bych nákup nějaké, sice dražší, ale daleko lépe využitelné outdoorové a hlavně mapové GSP. Při používání dataloggeru záhy zjistíš, že je sice hezké mít záznam trasy, ale že tomu přeci jen něco chybí - okamžitá orientace v terénu.

Okamžitá orientace v terénu? Používám Runtastic Pro (Android i WP) a ať na běhání, nebo na kolo, okamžitá orientace mi přijde při zamýšleném využití jako zbytečnost. I když mám držák na řidítka, stejně mám mobil v brašně, protože se o něj nemusím bát a podstatné je pro mě zaznamenání trasy. Když běžím, nebudu si držet před obličejem mobil, abych viděl, kde jsem.

Ne každý používá navigaci jen pro běhání. Tam mi zase přijde zcela zbytečný záznam kudy jsem běhal - žádné statisky cest, které jsem proběhl si nevedu. Naopak mi vůbec nepřijde zbytečné mít možnost vědět kudy kam pokud se pohybuji na kole někde v místech, která neznám a kde jsen nikdy v životě nebyl.

Přečti si ještě jednou, možná lépe dvakrát a pomalu poslední dvě věty mého příspěvku. Nikde nezpochybňuji nákup dataloggeru a narozdíl od tebe nikde nevnucuji svůj názor, že něco je zbytečnost nebo nezbytnost. Jen tazateli předkládám k úvaze svoji (a nejen svoji) zkušenost a zároveň ho i na vyšší cenu nabízeného řešení upozorňuji.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru