Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Notebook do 400€ na hry

Zdravím, prosím Vás pekne potrebujem to najlepšie čo mi dokážete nájsť do 400€ na hry. Predovšetkým na multiplayer first-person strielačky ako call of duty, battlefield... myslím, že by sme sa mali pohybovať niekde ako minimálne 4gb ramka a min 1gb grafika, ale to necham na Vás, lebo nie som taký znalec.
Napríklad taký Battlefield 3 aby tam išiel v slušnej grafike a plynulo. Nečakám do 400€ žiadne zázraky samozrejme, ale chcem aby ste vymysleli naozaj to najlepšie čo sa dá. Priamo prikladajte prosím aj odkazy na eshopy. (nie bazár. chcem nový so zárukou)
Ďakujeeeeeeem :)

EDIT:

Takže som sa nakoniec rozhodol kúpiť Toshiba Satellite C55-A-19 z Alzy za 353€. (spolu s doručením do zajtra cca 360€)
Intel Core i3 3110 Ivy Bridge, 15.6 "LED 1366x768 lesklý TruBrite, RAM 4GB (možnosť rozšíriť do 16gb), NVIDIA GeForce 710M 2GB, HDD 750GB 5400 otáčok, DVD, WiFi, Bluetooth 4.0, webkamera, HDMI, USB 3.0, bez operačného systému (nainštalujem si tam Win 7 64bit)
http://www.alza.sk/toshiba-satellite-c55-a-19n-cer ny-d488336.htm

Ohlasy na tento ntb sú celkom OK, a na youtube keď som zadal "i3 3110m geforce 710m" tak nájdem veľa videí ako ľudia hrajú battlefield 4, battlefield 3, thief, nfs rivals, assassin 3, assassin 4, Call of duty, crysis 3.... väčšina z nich to hrá/testuje na 4gb ramke, niektorí na 8gb ramke a všetko frčí. Tak nech mi už nikto nehovorí, že do 400€ sa nedá kúpiť aspoň ako-taký herný notebook 3-[3-[3-[ Mne sa to podarilo do 350€ a myslím, že som kúpil to najlepšie čo som mohol a ešte mi ostane aj na peknú tašku/myšku/podložku.... Dokonca aj notebooky drahšie o 50-70€ boli mnohé slabšie ako toto. Btw. pomôcka pre ľudí - pomáhal som si stránkou www.game-debate.com kde sa dá zadať cpu, grafika a ram a spraví vám to graf pre konkrétnu PC hru že ako budete spĺňať požiadavky hry. Určite len približný pohľad na vec, ale podľa mňa veľmi užitočný nástroj nakoľko neznalej verejnosti označenia ako i3 3110m mnoho nepovedia. Takže zajtra mi príde domov, nanštalujem Win7, potom čakám nejaké problémiky s drivermi ale v tom som už zabehnutý... Keď všetko porobím a otestujem tak napíšem nejaké zlepšováky ohľadom inštalácie ovladačov.

Na stránkach toshiba sa daju nájsť a stiahnúť ovladače všetky. A našiel som aj že majú nejaký Software Installer pre Win 7 tak to prvé asi skúsim a možno mi to nainštaluje všetko naraz. Čakám hlavne problém v tom, že možno po inštalácii Windowsu nepôjdu ešte USB konektory a nepôjde ani Wifi a LAN adapter tak asi budem musieť pomocou funkčného PC ich napáliť na CD a tak dostať do toshiby. Cez google som našiel aj návody na stránkach toshiby na inštaláciu čistú win 7 tak tým si tiež pomôžem. Ďalej dúfam, že nebude problém v tom, že bude treba najskôr aktualizovať BIOS aby som mohol nainštalovať 64bitovúak verziu Windowsu. Ale podľa toho čo som sa na nete dočítal tak to platí len pre niektoré modely Toshiby a tento tam menovaný nebol. Každopádne, viac napíšem zajtra / pozajtra keď budem mať všetko hotovo.

To si vazne myslis, ze ta stranka testovala vsetky PC hry na vsetkych nb, ktore su na trhu? Nehovorim o tom, ze ked na jednom nb hra "ide", na dalsom takom istom uz nemusi, lebo nepodpora nb zo strany vyvojarov hry.A mimochodom - na YT som uz videl hada stat a prevrateny cirkusovy voz, never vsetkemu, co vidis na internete...

Jasné že nie je testovaná každá hra pre každý hardwér. Tak ja len predpokladám, že tá stránka tie grafy vyrátava na základe vlastností toho hardwéru, Skúsil som si spraviť test pre hry a hardwér môjho stolného PC a musím povedať, že to zobrazovalo dosť spoľahlivo.

Ano vybral si si dobre, ale herny nb to nie je. Napriklad BF4 ma tvoja grafika na tvojom nativnom rozliseni na high 16.5fps a hratelne je to len na low, kde mas 40.1 fps (ale pozor rozlisenie 1024x768). Company of Hereos si nezahras na ziadnom rozliseni, bude to trhat cele, naopak menej narocnu Fifa 2013 aj na najvyssom.
Do 400 eur su naozaj len entry notebooky a k hracim maju este daleko.
A este jedna poznamka...som zvedavy ako sa tvojh nb uchladi pri takej 1h hrania po urcitom case. Dam stavku, ze si tu do pol roka naspat s problemom....pomooc vypina sa mi nb pri hrani hier;o).

Ale ja viem, že to nie je herný ntb. Mne je jasné, že ak by som chcel fakt herný, tak pod 600€ by som isto s cenou nešiel. A ty si snáď myslíš, že by ma naozaj napadlo na takomto ntb hrať BF4 na high? :D Nie som zas taký idiot, je mi jasné, že BF4 zahrám tak na low, s trochou šťastia a pomoci od pána boha možno na medium s nejakým rozumným rozlíšením :D Moje požiadavky to hardwérovo spĺňa a pokiaľ sa potvrdí aj to čo od toho očakávam, tak potom si budem môcť povedať že som kúpil dobre. A BF4 ai nemám. Mám len originál BF3 a tak verím, že si to zadrtím na takom medium. Ak by mali byť nejaké problémy s ntb, tak sa budem asi len spoliehať na 2 ročnú záruku. Dnes sa môže pokaziť hocijaký ntb to netreba nad tým ani premýšľať takto... Videl som notebook za 1500, ktorý dotyčný reklamoval po 3 týždňoch, videl som notebooky do 500€ ako sa na nich hralo 6 rokov vkuse...

Ohlasy na tento ntb sú celkom OK, a na youtube keď som zadal "i3 3110m geforce 710m" tak nájdem veľa videí ako ľudia hrajú battlefield 4

Ak im to netrhalo hrali to asi v 640x480 a to sa uz moc za hranie povazovat neda.

Tak nech mi už nikto nehovorí, že do 400€ sa nedá kúpiť aspoň ako-taký herný notebook

Ale ja viem, že to nie je herný ntb

Trosku schizofrenicke, ale inak ok;o).

K tomu BF4, jasné že to nehrajú na nejakom monumentálnom rozlíšení (asi 800x600 alebo 1024x768), mňa prekvapuje, že im to vôbec ide:
watch

A k tomu "herný ntb" - SERIOUSLY ??? - To fakt sa tu ideme chytať za slovíčka? V tom prvom prípade som chcel povedať že ntb, na ktorom sa aspoň dá čosi zahrať napriek tomu, že to nie je herný ntb.

Tak sa hlásim znova. Ntb na moje prekvapenie prišiel hneď ráno tak som sa pustil do inštalácie.
Najskôr som tam hodil win7 ale potom ma odradilo to ze kolko ovladacov mu chyba (10-15). Ale tak na test som ich niekolko nainstaloval a fungovalo. Pozor na jednu vec, nebudete mat ani ovladac na LAN, takze sa nepripojite k netu. Kto si tam dava win7, tak na spojazdnenie netu cez kabel nainštalujte ovladač atheros (najdete na stranke toshiba). Stiahnúť ho musíte na inom PC a do PC ho musite dostať cez nejaké médium CD/USB.
...Nakoniec ako som si pisal s kamosom tak mi povedal ze si tam mam dat radsej windows 8,1 tak som dal na jeho rady a som nanovo nainštaloval a na moje prekvapenie po nainštalovani win 8.1 všetky ovladače boli nainštalované (vrátane netu, wigi, Fn klávesov a pod...). Jediné čo som stiahol - klasika - geforce experience a nainštaloval som cez neho ešte nejaké ovladače Game **čosi**. Čo ma prekvapilo, tak v spravcovi hardweru sa procesor zobrazuje 4x cize akoby 4jadro, napriek tomu ze to je dvojjadro. Kámoš mi vysvetlil čosi s jadrami a vláknami či čo a že to je v poriadku. Ešte sa ozvem neskôr, keď skúsim nejaké hry... Zatiaľ ale šlape všetko ako má a muim povedať že pracuje rýchlejsie ako som čakal...