Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Smazaná data - pár otázek ohledně toho

Dobrý den,
asi začnu hned s tím, co se mi stalo, abychom si popřípadě vše ujasnili.
Spustila jsem test po restartování v avastu a musela to nechat přes noc na windowsu 8.1 probíhat, protože jsem si neuvědomila, že tenhle test trvá déle a já bych celou noc nevydržela být vzhůru. Druhý den ráno byl notebook zapnutý a hlásilo mi to něco o tom, zda mám přesunou nějaký soubor do truhly. Jelikož jsem nevěděla, jak to udělat, tak jsem dala ukončení testu.
Poté byla chvíli černá obrazovka (to se mi obvykle stává) a poté naskočilo to přihlašovací okno. Úplně normálně. Mé vlastní obrázky zamykací obrazovky a profilu byly v pořádku. Jenže po zadání hesla mi to napsalo "Příprava Windows" a to jsem pochopila, že je něco jinak...
Tapeta plochy byla žlutá (základní), na ploše jen tři ikony programů s košem (plným) a avast mi hlásil, že se právě nainstaloval.
Jenže všechno kromě některých programů bylo pryč, jako kdybych právě windows nainstalovala. Paměť byla ale plná stejně jako předtím, než se stala ta nehoda.
Tak jsem skočila na internet a začala studovat případné obnovení. Našla jsem si program eSupport UndeletePlus, který mi soubory našel, jenže je placený, tak ho nemůžu použít na obnovení. Poté jsem našla ještě Recuva a Restoration. Recuva mi též našel ztracené soubory, a Restoration nevím, jak použít.

Potom teda mám otázky:
1. Je možné obnovit soubory do původních složek?

2. Je možné odstranit zdroj obnovených souborů?
Tím myslím, aby data, ze kterých byl nějaký soubor obnovem, byla smazána kvůli tomu, že zbytečně zabírají místo.
Ale myslím jen ta zdrojová data. Jiná data mazat nechci.

Děkuji předem za odpovědi.

Přečtěte si článek o tom, jak na záchranu dat HDD, flash disku, nebo paměťové karty (reklama) (los)

je možné, že byl poškozen profil a systém ti vytvořil nový. co se stalo, dalo by se zjistit z eventlogu. existuje i obnovení systému.

ano, je to možné. pravděpodobně budeš muset převzít vlastnictví souboru. zachráněné soubory dávej mimo zachraňované umístění, aby sis nepřepisovala zachraňované soubory. použij tu recuvu.

Použila jsem to obnovení systému, jenže v notebooku je asi soubor, který mi přerušil dokončení obnovy. Nakonec jsem na tom tak, že se mi pořád restartuje notebook a F8 mi vůbec nepomáhá. Já to s těmi F mám taky tak, že pod tím mám nějakou funkci. Např. F3 je volume+ (hlasitost) a volume- je F2. V tomhle případě je F8 přepínání obrazovek. Ale tady s tou F8 nic nezmůžu a dovolit si nový notebook nemůžu.

nic už nedělat a odnést to ke kámošovi, který ví jak na to.
Např. samotný disk připojit na funkční PC, zkopírovat veškerá data někam jinam, zkontrolovat disk a znovu na zformátovaný disk nainstalovat systém. A potom vše zpět.
Možností je víc, ale na toto je asi poradna malá.