Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem RJ45 - vlastnosti konektoru

Dobrý den,

prosím o malou radu. Rád bych si nakrimpoval konektory na kabely domácí sítě (RJ45), protahuju je totiž úzkými otvory ve stěnách a nemám tedy možnost zakoupit kabely už hotové. Procházím katalogy (alzasoft.cz) a rj45 konektorů zde nabízí celou řadu, a přiznám se, že mnoha termínům uváděným v jejich specifikacích vůbec nerozumím.

Nerad bych koupil nějaký aušuš který za pár měsíců budu zase vysekávat ze zdí :-), poradtě prosím kvalitativně optimální variantu:

JAký je rozdíl mezi RJ45 konektorem typu "drát" a typu "lanko (licna)" ?
JAký je rozdíl mezi RJ45 konektorem kat.5e a kat.6 ?
Vyplatí se konektor stíněný ?
JAký je rozdíl mezi RJ45 konektorem UTP a STP ?
JAký je rozdíl mezi RJ45 konektorem skládaný a neskládaný ?
krimpovací kleště v každém případě postačí tyto, že ? -- http://www.alza.cz/kleste-krimpovaci-standart-pro-k onektory-rj45-d40043.htm

Jak vidíte, vlastně toho není moc, v čem bych měl jasno, za vysvětlení předem děkuji :-)

http://www.alza.cz/18842917/sitove-prvky-kabely-a-k onektory.htm

Skrutkovačom to samozrejme ide zalisovať, no je to ohromne nepraktické. Skutočne iba v prípade krajnej núdze, ak kliešte sú vo veľkej vzdialenosti a času ísť po ne, niet. Občas sa to stáva ... Je nutné mať v tom istú prax a cit, samozrejme voliť správny skrutkovač. Inak sa poškodí povrch kontaktnej plochy, vo veľmi krátkom čase je nutné sa vrátiť a nakrimpovať konektor nanovo.

Predpokladám, tazatel prax nemá, jednoznačne kúpiť klešte.