Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem výbuch zdroje

ahoj, chtěl bych se zeptat jestli by mohl zdroj poškodit i nějaké jiné komponenty když bouchl

jen tak jsem hrál a najednou se PC vypnul, tak ho spustím znovu a po 10 minutách se vypne znovu tak vypnu a odpojím zdroj a otevřu case a sáhnu na chladič a byl celkem v pohodě tak 40 stupnu tak case zavřu zapojím zdroj zapnu ho a když chci zapnout PC BUM!!! potom už se nic nenačetlo a odpojil jsem potom zdroj od desky uplne ale na desce nejde vidět žádné poškození tak se vás ptám jestli se něco stalo komponentům kdyžtak jáká je pravděpodobnost když si koupim nový zdroj že to pojede

dík za odpovědi

Zdroj dodava elektrinu do vsetkych komponentov s pocitaci takze ak mas neaky šit zdroj tak ti mohlo odist cokolvek.
Takze nic ine ti neostava ako to len skusit = kup si novy zdroj, zapoj a vyskusaj zapnut ci pojde...
----
Nepises ani aky zdroj mas ani fotku neposles tak odkial my mame vediet ci ti zdroj nieco poskodil alebo nie !?
Vyskusaj iny zdroj a sam uvidis

Ahoj sice se mi to nestalo ale okud to chceš zjistit tak ti řeknu co musíš udělat.

Pokud je zdroj v záruce tak ho pošli na pravu.

Pokud neni v záruce tak pokud jsi zručnější a umíš ten zdroj vyndat z pc rozebrat a potom se podívat co v tom zdroji bouchlo a jestli pojistka(je na desce a je to skleněná trubička která má uvnitř malý drátek,který když se něco stane tak by se neměl přerušit.)

Pokud je ten drátek v pojistce přerušenej tak se desce atd. nestalo nic pokud ne tak je možnost že to něco mohlo odpálit.

Vy ani tamto zjevně nemáte příslušnou elektrotechnickou kvalifikaci (znalý s vyšší kvalifikací)!
HW konfiguraci jste nedokázal uvést, nelze posoudit zda zdroj nebyl přetěžován a zda zdroj odpálil něco jiného, to lze asi těžko na dálku posuzovat.
Bylo by asi nejlépe, kdybyste to odnesl do nějakého servisu.

pojistka by se měla přerušit jako první než něco bouchne

pojistka má nějakou přetížitelnost a nějaký reakční čas. když už ta odejde, musí to být opravdu průser.
pojistka na primáru je dimenzována na odběr celého zdroje a nehlídá poruchu jednotlivých větví - jakýkoli výkoňák ve zdroji může odejít bez toho, že pojistka stihne zareagovat.
proto to celé, co sesmolil citovaný das_wolf_64, je pitomost.