Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vytištění stránky v js

Nazdar všichni,

mám html stránku. Na ní je button, kterej zajišťuje její vytištění pomocí window.print(); Já potřebuju v DB evidovat, kolikrát ji uživatel vytiskl. Problém je, že window.print() ji přímo nevytiskne, ale jen zobrazí dialogové okno pro tisk, ve kterém uživatel může kliknout na křížek vpravo nahoře a zavřít ho, aniž by stránku vytiskl. Tento případ mne nezajímá. Lze nějak zjistit, zda uživatel v onom okně klikl skutečně na Tisk a stránku vytiskl?

Window.onafterprint() mi funguje nějak divně - spustí se mi ještě před zobrazením dialogového okna pro tisk. A potřebuju, aby to fungovalo ve všech prohlížečích, ne jen v IE

Nemáte nějaký tip jak to udělat?

To nevím. Myslím že tady požaduješ příliš.
V "systémovějších" vývojových prostředích (wxWidgets atd...) to určitě jde.

Například pomocí Ajaxu lze na pozadí stránky bez problému zapisovat do databáze na serveru, který uživatel a kterou událost vyvolal.
(Tedy i kolikrát spustil funkci, která zobrazuje dialog pro tisknutí)
Jde totiž o to, že nad vyvolanou aplikací již nemá JS žádnou kontrolu. Nemůže tedy zjišťovat ani například
kolik kopií si uživatel nastavil a co v dialogu dělal a jak jej ukončil.

Takže myslím, že to nejde a už vůbec ne jednoduše či univerzálně pro známé řady prohlížečů...

:-|