Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký počítač

Ahoj.Jsem počítačový začátečník,v práci využívám pc s wind.98 v podstatě základní programy.Chci si pořídit PC domů-internet,filmy,sledování TV,digi foto,stahování hudby,vedení účet.deníku.Nevím,jestli stolní PC,nebo laptop.Nezvládám žádné složité instalace.Můžete někdo dát základní orientaci,jaké parametry počítače na toto jsou dnes potřeba?Díky

Co třeba toto??

ALIVIO 3000/NF430/300W/GLAN/1394/DVI
Originál Windows XP MCE+CZ LIP
CPU AMD Athlon 64 X2 3800+ s.AM2
paměť 512 MB DDRII 667MHz (1x 512)
HDD 160 GB SATA2 7200 rpm 8 MB
FDD 3,5" 1.44 MB černá
DVDRW/RAM D+- + software NERO,DVD Cyberlink
ATI X 1300 pro 256 MB PCIe
TV Tuner analog+digital
Faxmodem PCI
bezdrátový set Logitex

cena 20 400 Kč

case - EuroCase ML5470 bílo/stříbrná - Middletower 450W - 1200
zdroj - ve skrini
deska - Gigabyte GA-M55S-S3 - nForce 550 - 2150
zvukovka - integrovana na zakl. desce
sitovka - integrovana na zakl. desce
procesor - AMD Sempron 64 3000+ (socket AM2) BOX - 1400
pamet - Kingston DIMM 1024MB DDR II 533MHz Dual Channel Kit CL4 - 2100
graf. karta - Leadtek Winfast PX7600 GS TDH Classic Edition 256MB, PCI-E - 2650
harddisk - Hitachi Deskstar T7K500 - 250GB SATA II - 2050
dvd-rw - Pioneer DVR-111 OEM - 1 000
klavesnice - Chicony 2971 PS/2 - 150
mys - Microsoft Intellimouse Optical USB OEM - 330
system - Microsoft Windows XP Home Edition CZ OEM - 2320
vypalovani - Ahead Nero Express 6.0 OEM - 50

celkem s DPH : 15400

plus monitor : Samsung SyncMaster 940B stříbrný - LCD 19" - 6900

vybirano podle czechcomputer.cz (sestavi ti to zdarma na pozadani)

Pokud se ti nezda jako dost levne ani tohle, tak urcite neni problem koupit si neco jeste levnejsiho, ale pak sem nechod brecet.

Na tve soucasne pozadavky to staci, ale osobne si myslim, ze je lepsi dat do PC vic a udelat si tak urcitou rezervu do budoucna.
Jinak jeste budes muset dokoupit digitalni TV kartu, ale s tim ti musi poradit nekdo jinej.

Nejvetsi problem je ve zdroji, protoze zdroje Eurocase nepatri k nejlepsim, proto je take v te skrini jakoby zdarma. (Zase ale v hyperobchodech budou mit v tech PC jeste horsi zdroje.) Kvalitni zdroj stoji cca. 2000. A hlavni problem je, ze kdyz odejde zdroj, tak obcas sebou bere i dalsi komponenty, proto je dobre mit nejaky znackovy. Taky je to o energeticky ucinnosti, takze se znackovym zdrojem mas obvykle mensi spotrebu elektriny.