Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Titulky k filmům

Dobrý den,
mám film o velikosti 921 Mb a nemůžu k němu sehnat titulky. Ty co jsem našla, se předbíhají protože jsou pro film o menší velikosti. Mohli byste mi poradit jak titulky nebo film upravit aby to fungovalo? Díky moc

Zkuste tento program: titles.zip.
Titulky pravděpodobně nejsou vázány na časovou značku, proto je důležité nastavit správný framerate. Takže titulky načtěte, použijte volbu zobrazit čas a pozměňováním framerate (vpravo nahoře) se pokuste docílit stavu, kdy titulky pasují alespoň tak, že jejich odstup je všude stejný (vyberte si scénu na začátku a na konci, poznamenejte čas a porovnejte s časem v okně s titulky). Pokud se to podaří, ještě můžete titulky posunout o konstantní hodnotu (směrem zpět se zadává pomocí znaménka mínus). Je tu ještě možnost použít funkci prodloužit titulky, to by mohla být také cesta. Zkrátka si s tím musíte pohrát. Původní titulkový soubor si ale zazálohujte a vždy vycházejte z něj, jinak by vám v tom mohl vzniknout zmatek.

Existují také nástroje, kde je zobrazen současně i obraz (zvuk) a titulky tak můžete napasovat přímo do něj. Jejich ovládání je už ale trochu složitější. Patří mezi ně například Subtitle Workshop.

Fundovaně by uměli odpovědět hlavně lidé, co tvoří titulky k zahraničním seriálům. Ve vodách internetu se jich pohybuje hodně. Já sám s tím mám jen pramalé zkušenosti.