Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem DLNA server - který program užívat?

Koupil jsem si nový router od ASUSU a propojil ho s TV Samsung UE40B800, která umí DLNA - spojeno přes UTP kabel, nikoli přes wifi..

Z návodu TV jsem pochopil, že do PC musím nainstalovat "program" tzv. DLNA server, abych na TV viděl obsah či složky na pevném disku PC.

Přímo od samsungu je program PC share manager - stará verze snad z roku 2008 (ten jsem nainstaloval, zkoušel, nefungoval ... když jsem na TV vjel do media player - movie... tak tam nemám na výběr žádný dlna zdroj ...

Nebo jinak, mám tam 2 DLNA zdroje (jeden je přímo název mého PC + uživatele)... ale když se ho snažím rozkliknout, vůbec to nejde otevřít - píše že neobshuje žádná data... nebo tak něco...

Pak tam mám druhý DLNA zdroj - (tj přímo název routeru, do kterého se dá strčit USB fleška nebo USB externí disk)... a tam DLNA funguje a streamuje v poho...

Mě jde ale o to, abych DLNA videa a DLNA obsah vůbec streamoval přímo z pevného disku PC - přímo z HDD (třeba z nějaké sdílené složky), a nemusel videa "uploadovat" na zařízení připojené k routeru přes USB.

Zkoušel jsem pak program Universal Media Server (ze souceforge - tj. freeware... - ten fungoval, v TV se mi hned vytvořil nový DLNA zdroj s názvem Universal media server, nasdílel jsem do něj složku s videi..., ale na TV mi pak šly přehrát jen avička 720x404 v xvidu, když jsem zkusil přehrát MKV x264 720 či 1080p (videa která televize jinak z flešky normálně přečte), tak to přes tento program nešlo... psalo nepodporovaný formát, kodek, či nepodporované rozlišení apod...
Navíc program je psaný v javě... a to mi asi nějak kolidovalo se spuštěným free rapid downloaderem... Chci z HDD z PC streamovat hlavně HD videa v x264

Doporučíte mi tedy nejlepší program na DLNA funkci, který nainstalovat do PC, tzv. DNNA media Server????
Aby uměl spolupracovat se starší TV Samsung UE40B8000, Router je ASUS RT-AC56U.

Díky

Jako DLNa muzes pouzit primo Media Player, ktery je soucasti Windows. Jen si precti, co musis nastavit.
To je to, co se ti ted nabizi jako zdroj z PC.
Ale v podstate DLNA v PC nepotrebujes. Ja to davno resim tak, ze filmy apod. nahraju z PC na NAS, odkud si to zbytek rodiny prohledne. Nemusi bezet PC, obsah je k dispozici vzdy. A navic mi to na disku nezabira zbytecne misto.

No a můžeš mi prosím upřesnit, co je teda nutné ještě nastavit?? Aby to fungovalo i přes WMP? Mám Win7 x64. Síť mám nastavenu na Domácí síť. (viz nastavení, co psal IQ37). Přesto se mi to přes Windows media player nepodařilo stále - tu funkci DLNA rozjet... (TV píše pořád hlášku - něco o obsahu... a že skočí zpět na základní obrazovku aplikace přehrávání médií v televizi - MediaPlay. Toto se děje v případě když vyberu jako zdroj DLNA v televizi: NázevPC: Uzivatel. Dotaz, musí mi taky WMP v PC běžet??? v době kdy chci užít DLNA v TV??

NAS zatím ale nemám... můžu zatím jako náhražku NASu použít pouze zařízení (USB disk, flešku) připojený k routeru do USB portu). Tuto možnost budu asi využívat třeba u seriálů..., aby si každý zobrazil a spustil ten díl, který potřebuje... Pro spouštění např. větších HD MKV x264 filmů jsem si právě říkal, že by mi vyhovovalo spíše streamování přímo z HDD počítače.

Zatím jsem vyzkoušel program AllShare (od Samsungu) co doporučil IQ87 ... a vypadá to, že by to mohlo fungovat ... Jediné nevýhody jsou asi v tom, že přes to asi nepojedou např. Forced titulky k filmům, a že mi u většiny MKV videí nejde na TV rychloposuv vpřed, nebo zpět. Dá se pouze Pauze, Play.... nedá se např. vrátit o chvíli zpět.... U AVI - serialů, co si kóduju ve virtualdubu do xvidu (720x404) mi rychloposuv na TV funguje...

Ještě asi vyzkouším to Servio.... co to bude umět, jinak asi zůstanu u programu AllShare přímo od samsungu.
Ten PS3 Media Server je zase už "staršího data vydání" - asi už se moc nevyvíjí...
A jen tak z blbosti bych rád rozjel i tu možnost přes Windows Medial Player - ale nevím, co mám ještě kde špatně nastavené...

Kdyby ještě někoho napadly jiné dobré DLNA media serverové programy (které by fungovaly se starší TV Samsung UE40B8000 z roku 2008, budu jen rád.

Děkuji Vám.

Tady je to pěkně popsáno:
http://blogs.msdn.com/b/e7/archive/2009/05/12/medi a-streaming-with-windows-7.aspx

A tady nějaké informace v češtině, pokud ti vadí angličtina:
http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows7/stream -your-media-to-devices-and-computers-using-windows -media-player

V nápovědě (po stisknutí F1) Windows to najdeš jako: Vysílání datových proudů do zařízení a počítačů v programu Windows Media Player

Nemám Samsung ale Panasonic, ale UMS si nemůžu vynachválit. A to jsem zkusil spoustu DLNA serverů. Přehraje (transkoduje) vše, i to, co mi TV normálně nepřehraje, i s titulkama. Jen musíš mít správnou verzi Javy a povolit Javě přístup do sítě. S FRD mi nekoliduje. Zkus se raději podívat do nastavení, jestli máš vše správně nastavené. Hlavně verzi přehrávače. Vyzkoušej všechny od Samsungu.

[http://pc.poradna.net/file/view/21847-ums-png]

Sem ani nevěděl, že má PS3 MS (konec 2013) nástupce, výborný, UMS vyzkouším.
Encodoval jsem si pár DVD přes Hand Brake s auto nastavením High Profile H264, což dá vysoký parametr ReFrames číslo víc než 15 a pak jsem se nestačil divit, že to Serviio, Plex nedokáže korektně přehrát (přeskakuje snímky až to není pěkné), ve foru to lidi připomínkují, ale programy to dosud neřeší. V PS3 s tím není problém. Rada znovu překódovat filmy s použitím nizkého ReFrames je rada nad zlato. :-) Mám TV Panasonic rok 2012.