Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s flashkou - záchrana dat

Dobrý den,

chci se zeptat zda existuje nějaký způsob záchrany dat ze zřejmě poškozeného flash disku. Popíšu problém:
Po zapojení do portu se objeví hláška : disk v jednotce E musí být před použitím naformátován. Už jsem to i zkusil s vědomím, že o data přijdu, ale to také nejde , naskočí hláška: Systém Windows nemůže naformátovat E:
Ve Správci zařízení existuje jako Data Traveler a údajně zařízení pracuje správně. Nicméně obsah disku se nenačte. Zkoušel jsem i správu disků, tam sice figuruje, ale zcela neaktivní, přikládám obrázek ( disk E - vyměnitelné medium)- www.nahraj-obrazek.cz
Zkoušel jsem různé programy pro obnovu dat, ale disk E vůbec nenajdou.
Děkuji za jakoukoliv pomoc, je-li možná, nejsem počítačový odborník a tak se omlouvám hza případné nepřesnosti.

Přečtěte si článek o tom, jak na záchranu dat HDD, flash disku, nebo paměťové karty (reklama) (los)

Mě už letos jedna reklamní 8GB flashka chípla v průběhu přesouvání souborů z ní na HDD. Šlo o cca 18000 PDF souborů (cca 4.5GB dat). Pak už nešla ani naformátovat (hlášena ochrana proti zápisu) a to ani v jiném PC, ani v SetTopBoxu, takže šla do šrotu.

bože, ty máš jednu flashku.
předpokládám že nejsi úplná lama. ale má to velkou kapacitu (windows si natahují adresářovou strukturu, je vidět že větší flashky jim trvají připojit déle), win používají půlku ramky jako diskovou cache a neumí určit okamžik vyflushnutí dat při odpojení. kdybys měl flashku s ledkou, všiml by sis toho.
odpojování dnešních velkých flashek je proto riskantnější, než kdysi pod xp. zas je výhoda rozhraní usb3, že se zápis stihne. (aha, zápis 10mb. tak to ti držím palce, ať ti dlouho vydrží)
mám asi 10 nebo víc flashek, fungují i ty nejstarší.

Máte pravdu a jen dotaz, když mi PC hlásí, že flash disk nelze odpojit, protože je používán a otevřený ho nemám? Jak jej odpojit? Předem se omlouvám, dosud jsem to dělal hloupě tak, že jsem ji odpojil a zase připojil a pak odpojil lege artis, popř. vypnul PC i s flashkou ( samozřejmě normálním způsobem, ne natrvdo) a pak ji odpojil. Cesta lege artis v tomhle případě ale asi bude jiná, viďte ? A moc mě neplísněte :-)