Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Nejde instalovat/spustit antivirus

Dobrý den, odinstaloval jsem Norton security kvůli vypršení licence. Nejde mi zapnout Win. Defender a ani nejde spustit instalace Avast free, nebo AVG free atd.. u Avastu to píše: The stub cannot run installer executable C:\\Users\.........Appdata\Local\Temp\_av_iup.tm-a 04924\instup.exe (code 0x2) a u Win. Defenderu: Služba Centrum akcí nemůže spustit Windows Defender. Opakujte prosím akci později. A u AVG selhává instalace: Chyba 0xC0070643... prosím o pomoc aspoň aby šel zapnout ten Win. Defender. Díky

Mám Win 8.1 64 bit
RAM 4 GB ...

Nejde mi zapnout Win. Defender a ani nejde spustit instalace Avast free, nebo AVG free atd.

Tobě vlastně nejde spustit žádná instalace. Nemáš nějak nabouraný systém? Nečistilo se?
Zkontroluj si systém souborů. Start - Příkazový řádek jako správce - sfc /scannow
Máš ten Defender povolený ve Službách?

Jde, hry nebo ostatní programy nainstalovat jdou... teď zkouším ten scan.. defender nejde spustit a ani povolit... když ho zapnu napíše mi, že systém nemůže najít položku C:\Program files\Windows Defender\MSASCui.exe ... při to když se podívám do tý složky, tak tam ten exe soubor je a když ho spustím, tak stále píše to samé ...

Test dokončen.. píše toto: Win. Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them. Details are included in the CBS.Log windir\Logs\CBS\CBS.log. For example C:\Windows\Logs\CBS\CBS.log. Note that logging is currently not supported in offline servicing scenarios.

Mám sem opsat všechno z toho CBS.txt?

Prosím co dál dělat..

Pokud ten soubor nebude mít několik MB, tak ho můžeš přiložit jako přílohu.
Ale pokud se něco nedá opravit automaticky, tak tě asi nemine reinstalace (nebo opravná instalace) OS.

Pokud se ti do něčeho takového nechce, tak bych nechal Defender na pokoji, odinstaloval jakýkoliv antivirák a nainstaloval si free MBAM (pokud alespoň ten půjde nainstalovat), kterým by se třeba jednou týdně (to je na tobě) oskenoval PC. Online hlídač - placená verze - by byla výhodou, oproti placeným antivirům.

Ale stále tě bude hlodat červík, že ten systém už není jako zamlada. :-)

proboha díval ses do toho logu? tobě by se chtělo v tom bordelu něco hledat? pošli to microsoftu, když místo oprav vymýšlí takové logy, ať si to řeší.

spusť ms autoruns: buď ti barevně označí divné položky, nebo se podíváš, zda nezbylo něco po symantecu.

edit: po neúspěšných instalacích mohly v prohlížeči událostí zůstat chybové záznamy (v systém, aplikace). kontroloval jsi to?