Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Licence windows 8

Dobrý den, doma mám asi 4 roky koupené CD s windows 8 - ten mam samozřejmě nainstalovaný na počítači( update na 8.1 nemam, pc na to nemá výkon). Teďka přemýšlím o sestavení pc sestavy, a zajímá mě jestli to CD půjde dát i na další nový počítač. Bohužel na tom obalu nemají pořádně odpověd, na kolik Pc to jde dát, je tam psaná jen OEM a pak tam píší zákony ale ne jestli to mohu dát na další počítač.
Děkuji

Nejsem si úplně jistej, jestli to byla OEM licence, ale dřív jsem měl XP, které se vázaly jakoby k hadwaru. A fungovaly, i když se přehazoval disk do dalšího kompu. Ale jak říkám, nevim jestli tohle znamená OEM nebo ne.

Já ten windows nekoupil společně s novým PC nebo,že by tam byl nainstalovaný. Já tam měl nelegální xp na který přišli, takže jsem koupil legální a chci ho dát do jiného pc, jelikož ten stávající je tak starý,že bych tam stejně musel vyměnit vše.

Ano, prenos možný je, je to špecialita Windows 8 OEM, tzv. "Personal use licence". Patí to len, ak je ten Windows kúpený samostatne, nie ako súčasť PC.

Windows 8.1 ani Windows 7 nič také nemajú - OEM verziu môže legálne použít len výrobca PC, ak predáva PC s Windowsom, a takýto Windows sa na druhý PC preniesť nedá.

Tak jsem zase prošel czc a Maakan co tam lobuje za herní soustavy napsal:

kráceně jen pro přehled
Win 7 Oem = nepřenositelné, vázané k novému pc
Win 7 klasik = přenositelné

Win 8 OEM = přenositelné, pc ale musí být vlastníka který je uveden na faktuře (jak se to dokazuje atd. to už fakt neřeším)

Win 8.1 OEM = to samé co Win 7, tedy vázané - teď už jen k desce
Win 8.1 retail = přenositelné (to samé co win 7 s tím rozdílem, že nestojí 4k jako Win 7 ale 2,7k)

Já mám windows 8 OEM ale System Builder Licence? Tak jak to je? Já to už vůbec nechápu... :(
Kdyby to tam normálně, srozumitělně napsali