Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Licence windows 8

Dobrý den, doma mám asi 4 roky koupené CD s windows 8 - ten mam samozřejmě nainstalovaný na počítači( update na 8.1 nemam, pc na to nemá výkon). Teďka přemýšlím o sestavení pc sestavy, a zajímá mě jestli to CD půjde dát i na další nový počítač. Bohužel na tom obalu nemají pořádně odpověd, na kolik Pc to jde dát, je tam psaná jen OEM a pak tam píší zákony ale ne jestli to mohu dát na další počítač.
Děkuji

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Já ten windows nekoupil společně s novým PC nebo,že by tam byl nainstalovaný. Já tam měl nelegální x…
davidrome 11.03.2015 11:10
davidrome
Principialne to mozno pojde aktivovat na druhy PC ak ho prestanes pouzivat na tom prvom, ale neni to… nový
MM.. 11.03.2015 11:24
MM..
Jsem se teďka na czc při procházení windows licensí dozvěděl, že license s windows 8 je jako jediná… nový
davidrome 11.03.2015 12:32
davidrome
OEM licencia neni nikdy prenositelna. nový
MM.. 11.03.2015 13:13
MM..
Ano, prenos možný je, je to špecialita Windows 8 OEM, tzv. "Personal use licence". Patí to len, ak j… nový
x22 11.03.2015 13:14
x22
Já ten windows samostatně koupil, nebyl součástí hotové pc sestavy, jedná se o samostatné koupený wi… nový
davidrome 11.03.2015 13:20
davidrome
Obecně jsou přenositelné jakékoliv neOEM licence, nejen W8. Já tak mám na dvou PC Windows 7 Pro. Tyh… nový
L-Core 11.03.2015 13:59
L-Core
A co se stane, když ten windows ze starého počítače odinstaluji a dám to do nového? Jak si toho všim… nový
davidrome 12.03.2015 07:44
davidrome
Pri overeni nebudou souhlasit komponenty a tudiz to nepujde aktivovat. nový
RedMaX 12.03.2015 08:22
RedMaX
Ono to zvycajne aktivovat ide aj druhykrat, Aj ked toneni uplne v sulade s tymi MS kecmi. Ked nejde… nový
MM.. 12.03.2015 09:54
MM..
A co bych jim měl říct? Že měnim jen základní desku + 100% komponentů v pc? Určitě uvidí, že jsem vy… nový
davidrome 12.03.2015 10:55
davidrome
Jsem se teďka na czc při procházení windows licensí dozvěděl, že license s windows 8 je jako jediná… nový
sakraforte 12.03.2015 10:59
sakraforte
Oni nic nevidi, doska sa da menit aj napr. preto ze sa stara pokazila. Stejne je na telefone vacsino… poslední
MM.. 13.03.2015 15:31
MM..
Tak jsem zase prošel czc a Maakan co tam lobuje za herní soustavy napsal: kráceně jen pro přehled W… nový
davidrome 13.03.2015 15:15
davidrome
Medzi OEM Win 8 a OEM Win 8.1 je rozdiel ? To je smiešne vzhľadom na to, že sa dá bezplatne prejsť z… nový
sakraforte 13.03.2015 15:24
sakraforte
Však z toho zblbneš. Nainštaluj z DVD legálny OS, aktualizuj ho a viac sa nestaraj. nový
Nuda 13.03.2015 15:26
Nuda

Já ten windows nekoupil společně s novým PC nebo,že by tam byl nainstalovaný. Já tam měl nelegální xp na který přišli, takže jsem koupil legální a chci ho dát do jiného pc, jelikož ten stávající je tak starý,že bych tam stejně musel vyměnit vše.

Ano, prenos možný je, je to špecialita Windows 8 OEM, tzv. "Personal use licence". Patí to len, ak je ten Windows kúpený samostatne, nie ako súčasť PC.

Windows 8.1 ani Windows 7 nič také nemajú - OEM verziu môže legálne použít len výrobca PC, ak predáva PC s Windowsom, a takýto Windows sa na druhý PC preniesť nedá.

Jsem se teďka na czc při procházení windows licensí dozvěděl, že license s windows 8 je jako jediná přenositelná na jiný počítač,takže když to ze stávajícího počítače odinstaluji, půjde to dát legálně na nový

Tak jsem zase prošel czc a Maakan co tam lobuje za herní soustavy napsal:

kráceně jen pro přehled
Win 7 Oem = nepřenositelné, vázané k novému pc
Win 7 klasik = přenositelné

Win 8 OEM = přenositelné, pc ale musí být vlastníka který je uveden na faktuře (jak se to dokazuje atd. to už fakt neřeším)

Win 8.1 OEM = to samé co Win 7, tedy vázané - teď už jen k desce
Win 8.1 retail = přenositelné (to samé co win 7 s tím rozdílem, že nestojí 4k jako Win 7 ale 2,7k)

Já mám windows 8 OEM ale System Builder Licence? Tak jak to je? Já to už vůbec nechápu... :(
Kdyby to tam normálně, srozumitělně napsali

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru