Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový ntb neumí přehrát ani DVD a stále chce něco upgradovat...

Zdravím, vzhledem k situaci, kdy můj starý HP pavilion dosloužil(potřetí už se mi dávat 2.500,- za další reballing grafiky nechtělo), jsem se rozhodl pro koupi nového stroje-hlavně kvůli záruce. Zvolil jsem Acer Aspire E15S, který pro moje účely bohatě vyhovuje a za 6.600,- ho objednal v jednom PC Ostravském Eshopu. Vše přišlo OK, i s dárkem, ale po zapnutí (bez Netu), byl ntb nepoužitelný-vše se chtělo někde registrovat, vč.Win 8.1 bing - proč toto neudělal již výrobce či prodejce-jak bych to řešil asi na chalupě, kdybych si to nechal o dovolené poslat tam, kde není el.,natož Net!? A počítač bych hned potřeboval? Po zaregistrování Win to začalo "nějak" chodit, ale stále naskakuje a otravuje registrace nějakého BYOC, mihají se tam nějaké okna s anglickými zprávami, až v posledním okně, na kterém se to zastaví, je česká hláška, že bez přihlášení do toho BYOC je záruka Acer neplatná.- Je to možné? Jak se toho zbavit - nikdy nebudu žádné tyto služby využívat(když jsem si vygooglil, o co jde)? Jaké bylo moje překvapení, když jsem chtěl vyzkoušet mechaniku(mimochodem děsného provedení) a dal do ní orig. DVD s filmem. Naskočil tam nějaký powerplayer(nevím, proč né Win přehrávač?)a k tomu desítka různých anglických oken s hláškami, až na tom posledním bylo, že je potřeba přehrávač upgradovat, aby byl funkční! Je to normální na novém stroji? Po najetí na doporučovanou stránku pro upgrade vše bylo opět v angličtině, navíc stránka dlouhá jak hovado-kdo a proč to má číst?! Navíc z toho vyplynulo, že všechny uvedené verze jsou placené! Tak jsem zapátral v nastavení ntb a asocioval s DVD mechanikou pro přehrávání Win přehrávač a všude zakázal ten sráč. A myslel si, že si to DVD přehraju - prdlajs, zase stejná situace, nacpe se tam ten powerplayer! Co s tím? Rovněž rozchodit na tom mobilní Net od T-mobile(na všech mých starých krámech s XPéčkama ho to hned vidí a naistaluje během vteřiny) nebylo jen tak. Pokud USB dongl nemá signál, tak ho to vůbec nevidí jako "zařízení", ani si to z něj nanainstaluje ovladač, pokud signál vypadne, nebo dongl vyndám z USB, musím celou instalační proceduru podstoupit znovu. K ntb jsem nedostal taky žádný český návod-ani řádku, pouze knížku s různejma hatlamatilkama, kde jsem našel odkaz na stránku s návodem na Acer a na Win 8 - ale opět někde na anglických stránkách. Ne, že bych neuměl AJ, ale nevím, proč bych se tím měl zabývat, když dám šílený prachy za nový stroj! Navíc všechny prg nainstalovaný v ntb jsou též jen v AJ(a hatlamatilkách), čeština v menu chybí, a pořád se do všeho vtírají ty nabídky BYOC. Mám dotaz na odborníky, je to normální chování u dnes zakoupeného počítače, nebo je něco špatně a mám reklamovat? Já si naposled koupil nový ntb před cca 8mi lety, HP Pavilion, s Vistama,a po zapnutí vše okamžitě fungovalo bezvadně, nic neotravovalo, nic jsem nemusel registrovat ani upgradovat, ten Acer je o nervy! A ty Win8.1 taky, podle mě byl poslední rozumný "pracovní" os XP-pro, dnes je to vše spíš na hraní pro děcka! Díky za radu všem, co s tím. Alfi.

stížnosti 400 slov, co na to ríci

koupil jsi snad to nejlacinejší co lze najít,
koupil jsi to s Windows8 zdarma, systémem který nikdo nechce ... ani zadarmo

nic víc ríci nechci

pokud chceš zarízení které chceš hlavne používat a o systému, o tom jak to vše funguje nechceš nic vedet, musíš koupit neco jiného, Dell nebo ješte lépe neco od Apple

.... :puff:

vše se chtělo někde registrovat

To je normální, dostupnost internetu se dneska bere jako naprostá samozřejmost.

Naskočil tam nějaký powerplayer ...

... Navíc z toho vyplynulo, že všechny uvedené verze jsou placené!

To je účel bloatware. Vylákat z nezkušených uživatelů prachy. Podobných aplikací tam máš určitě více. DVD samozřejmě půjde přehrát zdarma v jíném přehrávači, např. VLC.

když dám šílený prachy za nový stroj!

6,6K - děláš si srandu? Levný použitelný stroj začíná od 10K. Já osobně bych nešel pod 15K. A hlavně proboha nebrat Acer.

Dík za to "prokousání" se mým dotazem a odpo. Já ale neřeším "(ne)spolehlivost stroje, to poznám až časem, ale ty SW problémy. Prosím o radu, jestli můžu všechno to, co nepotřebuji odinstalovat, bez vlivu na záruku. Navíc nevím, proč se mi do všeho pořát se..e ten powerplayer, když jsem v nastavení jednoznačně všude nastavil pro přehrávání všeho Win media player? Díky. Alfi.

Díky za odpo, o tom bloatware už jsem slyšel. Můžu teda ty nechtěné aplikace(třeba i to BYOC a ten přehrávač) odinstalovat bez vlivu na záruku? Jinak na všech svých ostatních PC používám KMPlayer-a max. spokojenost. Jinak ty prachy se mi zdaj fakt dost velký, vzhledem k tomu, že to budu využívat jenom jako "psací stroj" a vkládač obrázků do inzerce, v posteli, když nemůžu spát, ale vylejzat k velkýmu PC se mi nechce... Stačil by mi býval jen Netbook, ale ty maj strašně malý dispaye, na to nevidím. Taky na tom Aceru běží stále několik desítek procesů, já to na svých PC s Win XP osekal na 19 a žiju s tím 8 let bez jedinýho pádu systému, či nějakého problému. Je tu spousta procesů, které mi podle názvu nic neříkají - nechá se někde vygoolit, nejlépe po hromadě, seznam co který znamená, abych nevypnul něco systémově důležitého? Poraď prosím, díky. Alfi.

Nepotřebný software můžeš odinstalovat. Jestli má notebook recovery oddíl, tak lze tovární stav kdykoliv obnovit. Pak se můžeš podívat do msconfig na procesy, které se spouští po startu a případně některé povypínat. Google po zadání jména procesu určitě něco najde.

Zdar, no nevím jak ve Win 8.1, ale v XPéčkách a 98mičkách se mi to běžné podařilo - spadl systém, ale nebyl to po tvrdém restartu problém. Když jsem se v 45ti letech naučil PC "zapnout" a mohl jsem si u něj "válet koule" celé dny v Praze, hodně jsem prozkoumal celý systém(na PC vysypaném po dílech z igelitky od kámoše mi nezáleželo) a vyzkoušel, co snese OS (Win 98, XP), ale s těma Win 8.1 si nevím rady - je to jak pro děcka, navíc teď nemám čas se tím zabývat (musím být víc u kamen a u míchačky - kam mě vyhodila privatizace pražských bytů), potřebuji ihned FUNKČNÍ PC, což Acer s Win 8.1 NENÍ! Co s tím? Alfi.

Acer Aspire E15S, ... vč.Win 8.1 bing
když dám šílený prachy za nový stroj!

nedokážu si představit horší odpad za míň peněz.
"windows s bing" jsou windows zdarma - proto ten přibalený kriplware za výpalné.

1) vrať jim to do krámu, že to nesplňuje tvoje potřeby. nebo že jsi nebyl upozorněn na to, že bez internetu je to nefunkční.
2) zformátuj ten trus a nainstaluj tam normální systém. dodatečně už oem systém nekoupíš, budeš muset hledat krabicovou verzi - ta úspora (pc za 6t.) se ti fak vyplatila.

Jo. Dík za odpo, já měl vždy stroje z druhé ruky (jen ten, na kterém teď pracuji - takovej "krám" z r.2004, dvouprocesorovej, dvoudiskovej-2x120GB, 2GB RAM, a 2x DVD R/W mechanika - asi za kilo, to bylo), a nikdy jsem se nesetkal s takovými problémy SW, jako teď u toho noťasu-vpodstatě fungl nového. Asi před 8mi lety jsem si koupil HP ntb-nový, s Win Vista(málem jsem z toho umřel-oproti XP), ale taky chodil v pohodě... Nebýt vyrobený zrovna v době, kdy se muselo přejít na bezolovnaté pájky, a technologie reflow na to nebyla ještě zvládnutá a vyzkoušená, tak by asi sloužil dodnes - bohužel 2x havaroval na studeňáku na grafice, a dávat potřetí 2.500,- za hovno-reballing se mi nechtělo, chtěl jsem něco se zárukou, na 2roky po nocích do postele, když nemůžu spát - stačil by mi psací stroj s možností vkládat fotky na Net - nic víc nežádám. Já chtěl něco s Win 7, což se mi po ozkoušení zdál super OS, ale copak se to dá sehnat?!!!! Všude jen přiblý dlaždice, kde budu mít na dispay jen dvě - "inzerce" a "fotky" - audio, případně video dělám na uplně jiném stroji a s jinými(profi-placenými) prg. Jo, jinak pro to "výpalné" si asi do Ostravy k té firmě dojedu, jsem ze Žižkova, takže na tohle slyším... Dík, Alfi.

To potřebuju vědět, jestli se to fakt MUsí či NEmusí registrovat - díky za jasnou odpo. Jinak všude tam, kde mám ssebou svoje auto, mám k dispozici, krom jiného, i 230V (měnič 2kW + 2x150Ah aku + altík ze Zila 125A). Mě zajímala ta možnost spíš teoreticky, přeci né každý chce PC jen na Net, ale stačí mu třeba jen upravovat a tisknout fotky nebo dělat muziku, a o Netu nemusí ani vědět... Alfi.

Rada je prostá, za málo peněz jsi pořídil kupu starostí a nezbývá nic jiného než se tím prokousat, takže si nasyp popel na hlavu. U člověka s tvým přístupem a vitalitou do psaní je na pováženou ti cokoliv radit. Nerad bych se dočkal další slohovky.
Levná věc, drahá věc! Tato koupě byla chybou z vlastní blbosti a něvědomosti. Podcenění přípravy před nákupem se vždy vymstí.

Zdravím, no, tu "přípravu na koupi" jsem nijak nepodcenil - slídil jsem na Netu i v časopisech. Byla to koupě "z rozumu" , a fakt jsem chtěl to nejlevnější, vzhledem k využití. HW mi plně dostačuje, nikdy jsem si nemyslel, že může být problém u nového stroje s SW! Kdybych měl čas a podmínky, postavil jsem si stroj na bázi Raspberry 2 (za vosum stovek), a byl bych na tom líp...- všechno by se to vešlo do krytu Eizáče 15"tky, k tomu jen bezdrát klaviaturu + myš... - Jenže na stavbě baráku "podmínky" nejsou.... Tak jsem potřeboval rychlý (a drahý) řešení s funkčností ihned - no, to se díky SW nějak nezdařilo. Alfi.

Nikde sa netreba registrovat, mas klikat na nechcem windows konto, pripadne tlacitka fuckyou MS, a podobne :D Win8.x sa da bezproblemov pouzivat s lokalnym kontom.
A tie acer sracky proste vsetky odinstaluj, ides do ovl.panely - programy ci software ci jak to mas nazvate v CR, a odinstalovavas zaradom (nechas ovladace, recovery manager, a hotkey utilitu)
A zaruku mas u predajcu, na zaklade kupneho dokaldu, ne u nejakeho Aceru a nemusis nic registrovat u Aceru.

přesně, zbavit se zbytečného balastu a šmitec.

add. byoc: byoc-consumer - potřebuješ? ne? tak odinstaluj.
taky ty trial office, antiviry...

to dvd přehrávání: spustíš wmp, vyplníš nastavení a vložíš dvd video

dáš menu nápověda/o programu/ info o tech. podpoře. podíváš se na položku Filtry MPEG/DVD a co vidíš? tak vidíš.