Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC vyhazuje pojistky

dobrý den , když třeba vypnu prodlužovák a pak ho zase zapnu a mám tam pc tak to dost často vyhodí pojistky a nevim čim to je jestly to je tim že zdroj je zničenej nebo co . ten pc sem dostal a dělá to odtý doby co ho mám :( mám zdroj 400W a vtom 3GB ram , ATI Rad. HD 3450, 256MB , procesor nějakej intel 2x 1,6ghz , 2 pevný disky s 190GB a 90GB ....

Zapínáš současně jen ten PC, nebo i další zařízení? Ony mají ty spínané zdroje při zapnutí dost velký proudový odběr - mně tohle dělalo, když se současně zapínala tiskačka, externí 3,5" disky (každý s vlastním zdrojem) a repráky (5.1 systém).

já sem to vypínal když sem šel spát jenom ale tohle mi jinej pc nedělal a to byly snad stejně silný vždicky sem měl zapojený ps2,zesilovač,atd... měl sem vždicky u každýho svojeho pc tam vtom prodlužováku plný a nikdy se to nedělo až tenhle pc to dělá i když ho dám do zdi do zásuvky a třeba vypnu ho zezadu pk zapnu tk je to uplně stejný jako když to je vtom prodlužováku :/ sem to jenom zkoušel jestly to neni třeba prodlužovákem ale neni

omg stim zesilovačem sem psal

já se ptal, jestli jsi své zmatené litanie bez větné interpunkce a bez odstavců po sobě četl.
když se ti ten prasečí sloh líbí, tvoje věc. jen nebudeš kompatibilní se zbytkem lidstva.

máš nový krám s jiným zdrojem. dostal jsi tu několikrát dotaz na zdroj. už jsi ho vyměnil?

Doporučuju koupit nejspíš zdroj který bude mít nějaké ochrané systémy, které nebudou způsobat vyhazování pojistek, ale problém může bejt právě i v těch ostatních zařízeních a nebo přímo v prodlužce, nebo i v zásuvce ... nech tam jenom ten počítač ... a pokud ti to bude dělat dál tak aspon vyloučíš to že je problém v ostatních věcech :) pokud ti to bude dělat tak zkus jinou zásuvku nebo vyměnit prodlužku .. pokud i pak ... tak je podle mě problém ve zdroji .. a nebo tam máš někde nějakej špatnej kontakt v pc, ale to si myslim že by pojistky nevyhodilo :) Doporučuju koupit kvalitní zdroj pokud to bude tim PC.

Čus, já byc dal do přívodu sítě 160A deon, - a "hyn sa ukáže"... -- Sranda, jasně, ale to, že ten PC vyhazuje jistič - kolik A? - tak to bude nejspíš absencí nebo poruchou termistoru (za pár kaček) ve zdroji PC. To, že to někdy udělá a někdy néé, je daný tím, kam se zrovna "trefíš" při zapnutí do sinusovky síťového napětí. Vysvětlování na dlouho... Vem nějaký delší prodlužovač - aspoň 10m -, ztoč ho do kolečka o malém průměru, zafixuj, a zkus přez něj zapnout PC. Uvidíš, pokud se to zlepší, je to konstrukcí/poruchou zdroje, konfigurace PC na to nemá žádný vliv. Ještě se podívej "do pojistek" , jestli tam náhodou místo jističe nemáte tu kravinu, které se říká "proudový chránič" -pokud jo, pak je to jasné, bude to dělat vstupní filtr zdroje. V tom případě bych PC neřešil, ale nechci Ti zrovna doporučit, co bys měl udělat s tím "chráničem"..... - sběrné dvory jsou, že. Alfi.

Ty vidíš v príspevku slovo "istič", ja kukám na poistky, porcelánové, na závit, zrejme odporový drôt zasypaný v kremičitom piesku bez motorovej ochrany určenej na rozbrusovačku či 230V motor na bubnovú miešačku betónu:-)