Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nahrávání televizního pořadu na flešku.

Chtěl jsem si z televize nahrát první část filmu Vojna a mír. Mám LCD televizor a jeden televizor se settop boxem. Již pár let staré, ale ještě jsem nezkoušel nahrávat na flešku zapojenou do USB portu na televizoru resp. na settop boxu.
Tak teď jsem to musel zkusit. Od televizoru jsem měl návod, tam se o nahrávání trochu psalo, ale moudrý jsem z toho nebyl. Zkusil jsem to metodou pokusu a omylu. Něco to nahrálo, ale i když příjem byl dobrý, na nahrávce se místy objevovalo rušení (kostičky). A nahrávání se zapínalo metodou drbání se levou nohou za pravým uchem. Před nahráváním si to vyžádalo formátování flešky
Na settopboxu bylo nahrávání vyřešeno lépe (na DO je čudlík RECORD) a bez rušení.
Pro informaci: Ten dvaapůlhodinový film mi zabral asi 4GB.
Nahrálo se to do několika souborů .TS, když jsem to chtěl přehrát na tom settopboxu, tak to nahrávku nenašlo, na počítači se to přehrálo (soubor po souboru). Teď mne čeká vykoumat, jak ty nahrané soubory překonvertovat do jednoho souboru co by se dal přehrát i na televizoru (nějaký free program jsem si stáhnul, ale když zkonvertoval jeden soubor .TS do .AVI, tak se kousnul).
Jen mne zajímá, jak je nahrávání na flešku strčenou do USB vyřešené na televizorech z poslední doby. Nemám zájem o nějaký televizor s vestavěným HD nebo vypalovačkou DVD, asi toho nebudu nahrávat tolik, aby se mi to vyplatilo, spíš něco LOW END. Připojení na internet mám běžné a televizní vysílání chytám normálně přes anténu z vysílače.

Děkuji za odpovědi.
Mně spíš šlo o to,že ty přístroje na kterých jsem to zkoušel pocházejí z doby, kdy ta možnost nahrát televizní pořad na flešku teprve začínala. A tudíž tam mohlo být něco ještě nevychytaného. Tak mne zajímá, jak to řeší přístroje ze současné výroby. Jestli ten nahraný program se ukládá v souboru, třeba AVI, který pak už jde normálně spustit. Já se třeba dopracuji k tomu, abych si stáhnul nějaký free prográmek co si s těmi nahranými soubory poradí. Ale asi to nebude možné chtít od BFU co si bude chtít nahrát 456. díl oblíbeného televizního seriálu Ordinace na Ulici. Tak bych předpokládal ovládání jako u videorekordéru - vložím kazetu, tedy flešku, zapnu Nahrávání, pak vypnu Nahrávání, převinu kazetu na začátek (tedy tohle snad u flešky odpadne) a spustím Přehrávání. Případně bych viděl aby i u televizorů LOW END byla nějaká vnitřní paměť tak na pět hodin záznamu kam by se zvolený program mohl nahrát (snad by při současných cenách elektronických součástek ta televize nemusela být o tolik dražší) a pak by se volitelně ten pořad mohl nechat nahrát do připojeného paměťového média.
Nebo už něco takového existuje? Manželka brblá, že už potřebujeme novou televizi, tak abych věděl na co se mám ptát.