Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Chyba kodeků, přehrávačů nebo jiná ?

Již cca týden řeším následující problém, který sice není zásadní, ale štve mě :
Při přehrávání Xvid mi v nepravidelných intervalech cca 1 až 3 minut a pokaždé v jiném místě přehrávaného videa "poskočí" obraz i zvuk o cca 1-2 sec dopředu. Vyskytuje se u přehrávačů WMP6.4, BSP všech verzí, MPclassic, MV2player. Všechny tyto přehrávače používají systémové kodeky, ty jsem zkoušel DivX, Xvid, FFdshow, CCCP, všechny v různých verzích a s různým nastavením... a to na DirectX 8.1CZ i 9c - vše bez výsledku, obraz dobrý, ale přeskakování jsem neodstranil. Zkoušel jsem i různé mega codecpacky.. bez výsledku.
Dva přehrače touto vadou netrpí, a sice MPUI player (ale z něj mi nejde obraz poslat do TV - klonování), a VLC player jehož jediným problémem je že neumí zobrazit titulky pod obrazem jako BSP, a neumí posunout obraz nahoru/dolů, což jsou přednosti BSPlayeru který má velké možnosti nastavení, a pro přehrávání přes TV je asi bez konkurence, titulky jsou kvalitněji zobrazené, a proto jeho používání preferuji. Z toho by se dalo usuzovat že přehravače které používají vlastní kodeky jsou OK, ale korejský KMPlayer který má rovněž vlastní kodeky se chová stejně jako BSPlayer a ostatní!!
Má někdo ještě nějaký nápad jak rozchodit xvid na BSPlayeru? Myslíte že se jedná o vadu SW, kodeků, nebo HW? Problém se vyskytuje již na čisté a zaktualizované instalaci win jen s přehrávačem a kodeky.
Díky za každý názor.
Sestava: thorton 2000+, Asrock K7NF2-RAID, G-Force 4MX400, ovladače GK 7610-[Guru3D.com], W2K.

Videa přehrávám z disku. Drivery zkoušeny 3 další, 56.72_winxp2k_international_whql, 77.77_winxp2k_international_whql.exe, nejnovější z nich jsou 81.95_forceware_winxp2k_international_whql.exe - bez jakéhokoliv rozdílu, jen jsou oproti 7610 guru 2x větší, ale myslím že použité jsou na tak starou grafiku optimální. Ram 1,5GB, zvukovka SB 128PCI. BSPlayer jsem pořád nerozchodil, buď občas přeskakuje, nebo 1-2 sec přejede rychle. Vzhledem k tomu, že CrystalPro se stejnými kodeky chodí (ale s vytížením CPU 90-100%, zatím co VLC 20-30%), vypadá to že BSP je citlivý na drobné chyby v souborech, ale proč to dělá v různých a vždy jiných místech netuším...
Máš nějaký nápad?

..částečný pokrok, přišel jsem na to, že když zakážu v medialpayeru clasic interní zdrojové filtry, použije jen ffdshow, a při přehrávání nepřeskakuje.

Edit : MPC chodil jen do 1 restartu, pak začal přeskakovat znova. Ale zdá se, že jsem rozchodil starší verzi BSP 1.37free. Ale jiné vyšší i nižší verze se stejným nastavením zlobí pořád, a to i "pro" verze, tak tomu zatím moc nevěřím..

Windows jsou na disku druhý týden pro přeinstalaci na nové desce, navíc mám acronisem odzálohovány samotné win jen s aktualizacemi a ovladači, a když jsem zkusil do nich doinstalovat přehravač a kodeky, dělalo to rovněž. Grafiku už nechám jako celý comp dožít, hry mě už dávno neberou, a časem si složím něco lepšího. Investice do základní desky byla poslední. Zatím se zdá že BSplayer v1.37 funguje, a ten já z přehravačů využívám především, další dva použitelné přehravače (VLC a MPUI) také, WMP prakticky nepoužívám a žádné jiné potíže se nekonají, tak doufám že to ještě nějaký čas bude takhle chodit, a dál to řešit nebudu.. ;-)
Díky vám všem za snahu pomoci.

Ja se do toho jeste vlozim: nekdo tam nahore (:-)) radil omrknout ovladace integrovane zvukovky (mas-li ji tam). Nepodcenovat! Tyhle mrchy rady delaji presne takova zverstva! Aktualni drivery chipsetu (stejne jako aktualni verze kodeku /ffdshow or death! ]:)/) pokladam za samozrejmost.

Integrovaná zvukovka je v biosu zakázaná, používám SB128PCI. Že by i tak mohla něco ovlivňovat? Ovladače i ffdshow_rev802_20070120_clsid_icl9.exe jsou poslední verze, ale jak jsem nahoře psal zkoušel jsem i Combined-Community-Codec-Pack-2007-02-22.exe se stejným výsledkem. Co máš proti ffdshow? Tady v poradně naopak řada lidí jej propaguje proti různým codecpackům.

Co máš proti ffdshow?

Ja jsem naopak jeho velkym zastancem a krute trestam kazdeho, kdoz nedba rad vladcu galaxie, a instaluje ruzne mega/giga/terra packy! To moje "ffdshow nebo smrt" vyznelo opacne?

SB128-ka, pokud ma pamet saha, jela vzdy statecne i s implicitnimi windowsimi drivery. Tady problem nebude. Omrkni (a popripade reinstaluj) jeste ovladace chipsetu. Flashovat BIOS novejsi verzi jsi zkusil? A co ethernet? Nezere ti nahodou sitove pripojeni (pri tech "zakusech") moc systemovych zdroju (nechej si "na ocich" spravce procesu)?

edit: mas vypnute automaticke aktualizace?

Aha, já to blbě pochopil.. no jo, anglicky se už ve svém věku nenaučím. Verze biosu je poslední K7NF2-RAID(1.30) která existuje, ovladače taky aspoň pokud vím, ale mohl bych ještě zitra zkusit je přeinstalovat. Ještě že mám acronis, co já už udělal díky němu pokusů a záloh! Automatické aktualizace rovnou zakazuju, a systémové vytížení se zdá být také OK, většinou 30-40%, maximálně 60%. Fakt netuším proč to s jednou verzí BSP jde, a s jinou, stejně nastavenou přeskakuje... Ale hlavně že to jde! :-)
Edit: oni to nejsou "zákusy" ale naopak zrychlené poskočení dopředu.