Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Doporučte kancelářský notebook

Zdravim,
doporučte prosím nějaký kvalitní NTB, používán bude jen na běžnou kancelářskou práci (Office, internet, účetní programy), hry žádné.
- cena do cca 18 000 Kč
- displej 15,6" pokud možno matný
- musí mít numerickou klávesnici
- měl by mít DVD mechaniku
- co nejkvalitnější konstrukce, bude často přenášen

Díky.

Dobře činíš. Doporučuji se zaměřit na pevnost železa. Nejlépe si to jít osahat. Pro účetního je nutností numerický blok. Nenech se oklamat cenově zajímavějšími HP PB. Zkušenosti prokazují, že zdánlivě nižší cenu musejí nějak kompenzovat a je to například nekvalitní klávesnicí. Jinak je to bytelný HW. LE TP je dobrá volba, ale budeš mít problém vybrat s num. klávesnicí, pokud vůbec bude. U Dell nevím, rapidně ořezali NTB záruku, která je ochranou před mrzutostmi a tím u mě skončili. Pak se ještě zamysli na HDD 7200 ot., 5400 ot. nebrat. Matný displej. Zkusit vyzobnout něco v doprodeji s Win 7 Prof.
U LE TP je problém s vnuceným SW Bloatware z výroby. Neřeší to ani recovery DVD. U HP je situace lepší a řeší to rec. DVD. U Dell již neřeším, ořezáním NTB pokurvili co mohli, proto je nemá smysl řešit. Zamysli se nad příplatkouvou NTB zárukou. Být X dní/týdnů až měsíc bez PC je opruz. Howgh!

To je jak u blbých na dvorku. Zamyslel ses nad tím co jsem psal a prošel parametry NTB? Jediné uvedené Lenovo má HDD 7200 ot. Komu není rady, tomu není pomoci ...
Ještě dotaz - jsi si jistý, že nudloidní paskvilní rozlišení není překážkou v tvé práci? Doufám, že vedeš v patrnosti, že bys měl mít matný displej, nebo alespoň anti reflex atrapu.

7200RPM 2,5" HDD jsou největší kurvítko do notesů. Rozdíl výkonu proti 5400RPM tam sice je, ale nevyváží problémy s odolností.

Za mně je lepší dokoupit SSD, nebo rovnou notebů se SSD.

Lenovo se navíc kvalitativně totálně pohoršilo a nemá se cenu jím vůbec zabývat.

Zajímavé informace, rád se dozvím ...
Můžeš mi nějak vysvětlit to "kurvítko". Od chvíle přechodu na 7200 ot. v NTB jsem nezaznamenal problém.
O SSD nepochybuji, jen pro tazatele dodám, že HP PB umí i SSD a nevychází vůbec draze, pokud se spokojí s kapacitou tuším 128 GB.
V čem všem se Lenovo pohoršilo? Poslední špatná zkušenost byla s hlučným aktivním chlazením a to v záruce vyměnili. Po záruce by to nepotěšilo. Ntb. byl pravidelně čištěný.
K tomu Dell ještě dodám, že na tom tazatelově odkazu je NTB záruka, takže to by měl moc dobré a určitě doporučuji vzít s tou NTB, případně si ji zakoupit s doplatkem hned při koupi notebooku. Když nad tím tak přemýšlím, tak fakt Dell s NTB 3 roky bude nej volba z uvedeného tazatelem. Jen se obávám, že nesplní požadavek na pevnost rámu displeje pro časté přenášení, které požaduje. Proto jsem mu radil, aby si určitě šel ntb. osahat na show room. HDD 5400 ot. z ntb. dát do ext. rámečku na archivaci a do notesu dokoupit SSD. Ještě je tu otazník u toho HP PB s SSD. Tam je ale šunt plast a slezou mu popisky kláves. Jedině používat ext. klávesnici a tím číňanovu pomstu oodálit a laciný plast zachovat čitelný pro později.

ad HDD: je to empirie, 7k2 disky se prostě kazí víc.

ad SSD: možnost nakonfigurovat si SSD bohužel u Dellu už závisí na partnerech, opustil model přímého prodeje, obecně ale v tom nevidím problém si SSD případně dokoupit. Na kancl bude bohatě stačit 120GB model.

ad Dell: záruku asi myslíš NBD.. :-) Obecně platí, že model záruky (CAR vs. NBD, 2 vs 3 roky) určuje partner a promítá se do ceny. Latitude 3540 je sice nejsociálnější latitude vůbec (v práci používám modely E6320 a E7240, které jsou samozřejmě ještě úplně jinde), spíše spadající do Vostro řady, ale pevnost je velmi dobrá - dekl je plechový, panty masivní a samotné tělo notebooku opět kombinace kvalitní plast + plech. Co bych vytknul, je chicklet klávesnice - není vyloženě špatná, ale té klasické z vyšších řad Latitude se nevyrovná.

Děkuji za informace. Mým favoritem pro další obměnu je DELL Ultrabook Latitude E7440 s 256GB SSD. Pokud si dobře pamatuju, tak Mironet u některých Dell ntb. zmatečně uvádí zároveň 2 letou i 3 letou záruku u výrobku. V noci jsem na to koukal a je v tom hokej. Jeden by z toho dostal TBC. Add NTB vs. NBD záruka - ano, myslel jsem NBD (nikoliv NTB záruku), tak nějak mi ty zkratky v taktu zuřivého psaní splývají ... :beer:

HDD bude stačit 5 400 ot., SSD tam nechci kvůli životnosti. Bude tam nainstalován nějaký "speciální" certifikát, který nelze zálohovat, a porouchá-li se HDD (SSD), musí se na jeho nové vyzvednutí čekat asi 14 dní a práce tak stojí.
U toho Dellu je jen škoda že tam není i Win 7.