Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Externí disk Verbatin 500GB, ztráta kapacity?!

Ahoj,

za a) jsem laik, ale moje počítačová gramotnost na nule rozhodně není, takže zkuste mi věci vysvětlovat polopatě a já to nějak zvládnu.

za b) mám externí disk Verbatin 500GB, nebo spíše měla jsem. Najednou ukazuje kapacitu jen 298GB. To mě upřímně vyděsilo. Ztráta 200GB mi přijde opravdu hodně. Zkusila jsem jej zformátovat, nic. Taky jsem nevěděla, jestli by to mohlo pomoci, tak jako tak jsem ho chtěla celý vymazat. Zajímá mě, čím by to mohlo být způsobeno a jestli jde disku navrátit původní kapacita.

Ve správci disků má 298GB rozšířit nejde. Víc jsem nezkoušela.

Díky

Možná by nebylo od věci ukázat obrázek Správy disků. Nejspíš "něco" zmenšilo oddíl disku - možná vytvořilo druhý oddíl, s kterým se Windows nemají rády, nebo se zapsala nějaká vadná informace o rozdělení disku.
Já bych napřed zkusil, za pomoci nějakého programu třetí strany (např. mým oblíbeným Partition Wizardem od firmy MiniTool - mají na svých stránkách ke stažení zdarma naprosto postačující verzi Home), oddíl zrušit a znovu vytvořit (samozřejmě, data odložit bokem).
Kdyby to nepomohlo, tak bych přitvrdil a pomocí nástroje Wipe Disk z téhož programu nechal přepsat začátek disku nulami - stačí 1-2%, potom bych přepisování zrušil (ono přepsat celý disk chvíli trvá a ničemu by to nepomohlo, stačí přepsat jenom začátek. Potom by snad už mohlo jít vytvořit oddíl přes celý disk.

Model uvidím i někde v počítači? Disk už nemá původní "obal". Včera mi ho právě dali do nového kvůli vadnému usb portu. Právě že začínám pochybovat sama o sobě. Že bych 3 roky byla přesvědčená, že má 500GB a on to byl 320GB disk? Ale myslím si, že byl opravdu 500GB. Joo kdybychom zjistili, že je 320GB, tak uznám, že jsem blbec :)

Jsem blbec a všem se omlouvám. Kdybych byla blondýnka, měla bych omluvu, ale nejsem. :D Asi jsem si to nějak spojila, že vidím na internetu reklamy na Verbatinky 500GB a moje vypadala stejně a dlouho jsem ji nepoužila, tak jsem zapomněla, že moje není tak velká. Blbec, blbec, blbec.