Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Nelze nainstalovat ubuntu

Hoj. Mám problém s instalací Ubuntu na stařičký Asus EEE 1005 HA.
Stahoval jsem různé verze, vždy skončím stejně. Podle videí na youtube mi tam pár věcí chybí (vůbec mi nevyjede možnost "erase hdd and install ubuntu [nebo jak to tam je]).
Při instalaci vyberu wifi, kliknu na další, odsouhlasím, že chci stáhnout aktualizace při instalaci, kliknu další a skončím u toho, co je v příloze. Tam, ať kliknu na cokoliv, neděje se nic. Instalátor se kousne a po chvíli sám vypne. HDD jsem formátoval pomocí Live Gparted, oddíl je tam jen jeden, ext4.
Kdybyste pomohli, byly byste zlatí.

Nekomu pomohlo, spustit ubuntu bez instalace a v moznostech mas administrátorské nastorje tam najdes gparted ten by mel tvuj HDD videt a naformátovat ho na ntfs, zkusenost s tím nemám, ale vyčetl jsem ze pomohlo...jestli to jde, neručím

• Voilà uz jsem to nasel, navod "Cesky" jak pres WUBY udelat tu instalaci z windows, tak snad se zadari :-)
(na odkaz jsem narazil az ted, po vcerejsku jsem naky citlivy i na klikani mysi aby mi to neodstrelilo hlavu a to sem jeste hodinu odhanel holuba z okna aby furt nedelal "vrku vrku", jak naschval)

Mrkni ZDE :> Wubi

Neverim, ze mu to pomuze, ta hlaska v instalacce je, ze nema kam instalovat, nema vytvoren disk, jestli ho nemuze rozeznat nebo nekde udelal chybu a nevytvoril si ho nevim, ale ten instalator z Windows se dostane do stejneho mista a pokud to zase na disk neuvidi, tak se dal nepohne.

• Ta instalace uz si pripravy co potrebuje at si predinstaluje grub nebo cokoliv, nevidim duvod, proc by to neslo....jde-li jen o spatny format, jak ten HDD vidi pod <WUBY> (ktery uz si ten systém zavede) tak nevidim problém.
(nejsu linuxak, nebudu se hadat), ale zase bych byl kuprikladu rad, kdyby mu to jelo, nehlede na to v co verim.

A co jsi cekal?

na stařičký Asus EEE 1005 HA

Muzes zkusit doinstalovat fluxbox, potom se odhlasis a prihlasis se pres fluxbox, tak by mela zbyt aspon nejaka pamet treba webovemu prohlizeci, zkusil bych Qupzillu, ta tolik nezere jako Chrome nebo Firefox.

Udělal, je to celé na prd, už jsem to zformátoval. I když jsem to Ubuntu dal na druhý oddíl, přímo z OS jsem viděl jen zamčený 15GB oddíl, který jsem přidělil Woknům, jinak nebylo vidět nic, jak kdyby to pořád jelo Live.
Chci to jen na LibreOffice, abych mohl spravovat dokumenty. Pokud se nedostanu na internet, tak škoda, ale nevadí mi to.
Co Chrome OS?

Tohle je zajímavý "studijní problém". Pročetl jsi návod na instalaci Ubuntu na Wiki? Postupoval podle něj?
Při volbě "kam a jak instalovat" musíš vybrat "/" a dále vybrat diskový oddíl sdaX a tomu dáš formát ext4 a zašktneš volbu formátovat. Udělal jsi to takto?

Nakonec se zadařilo nainstalovat Ubuntu 14.04
Po zadání těchto příkazů do terminálu bylo možné na disk Ubuntu hodit.

Boot Ubuntu from a Live CD or Live USB
Open a Terminal (Applications > Accessories > Terminal) and type sudo su
Type fdisk -l (note which device is your SATA drive)
Type dmraid -E -r /dev/sdX
(Replacing X with your actual device found in step 3)
Confirm that yes, you wish to remove the dmraid information

Snad někomu pomůže :-)

Výborně, gratuluji a přeji spokojenost s Ubuntu!
Tušíš, proč nefungovala detekce SATA disku?
Zkoušel jsi instalační alternate CD/DVD?
Instalační flashdisk jsi vytvářel čím/jak?
Pochopil jsem, že jsi předem připravit diskový ext4 oddíl a pak nabootoval instalátor (to není noc proti ničemu, dělám to tak), je to tak? Zkusil jsi projít kroky, které jsem psal výše?